USA potvrdili rolu favorita, i keď na začiatku prehrávali

TA3
4.5.2013 15:10

Hokejová reprezentácia USA nepripustila prekvapenie na svoj úkor v sobotňajšom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta a zdolala výber Rakúska 5:3. Zverenci trénera Joa Sacca v helsinskej Hartwall Arene sa v úvode museli spamätať zo šoku, keď po góloch Latusu a Welser prehrávali v 6. min 0:2.

usa rakusko

Američania potom štyrmi gólmi otočili skóre vo svoj prospech, keď Moss ešte v I. tretine znížil, v druhej časti E. Johnson, Stapleton a Palushaj upravili na 4:2. Schuller síce v 34. min skorigoval vedenie súpera na rozdiel jedného gólu, ale ešte pred druhou sirénou pridal poistku E. Johnson, pre ktorého to bol druhý presný zásah v tomto súboji. V tretej dvadsaťminútovky už gól nepadol.

Američania v nedeľu 5. mája nastúpia proti Lotyšom, Rakúšanov najbližšie čaká duel proti Francúzom.

Výsledok - Helsinki:
USA - Rakúsko 5:3 (1:2, 4:1, 0:0)
Góly: 11. Moss (Folk, Paul Šťastný), 24. E. Johnson (Bjugstad, Kristo), 30. Stapleton (LeBlanc, Faulk), 31. Palushaj (Kristo, Bjugstad), 39. E. Johnson (McBain, LeBlanc) - 5. Latusa (Hundertpfund), 6. Welser (Iberer), 34. Schuller (Peintner, Lukas)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johansson (Švéd.), Rantala (Fín.) - Blümel (ČR), Deďuľa (Biel.), 8202 divákov

6. Francúzsko 1 0 0 0 1 2:6 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Kompletné výsledky, tabuľky, štatistiky a program MS v hokeji 2013 nájdete v našej webovej aplikácii.