Slota sa pustil do Danka: Je to polocigán, ktorý klame

25.4.2013 14:49

Súčasný predseda SNS Andrej Danko sa podľa jeho predchodcu Jána Slotu, ktorého predsedníctvo v stredu vylúčilo zo strany, votrel do jeho priazne a liezol mu do zadnej časti tela. Ako povedal Slota dnes pre agentúru SITA v reakcii na svoje vylúčenie, je mu smutno, čo spravil Danko, pretože on ho "spravil"

Slota sa pustil do Danka: Je to polocigán, ktorý klame
SITA

"Nikdy som sa nevyjadroval k disciplinárnemu konaniu, pretože mi záleží na osude najstaršej strany Slovákov. Je to veľmi smutné," konštatoval Slota. Podľa neho Danko urobil to, čo mu niekto pred piatimi rokmi naplánoval.

"On chce SNS dotiahnuť do prepadliska dejín, má úlohu ukončiť existenciu SNS ako kresťanskej, národnej a sociálnej strany. Je za to veľmi dobre platený," vyhlásil Slota, podľa ktorého Danko má podporu len zopár chudákov.

Slotu vylúčilo predsedníctvo v stredu za nehospodárne nakladanie s majetkom strany. "Nikdy som nezobral zo SNS ani cent. Ja som len dával svoje osobné peniaze do strany," uviedol Slota. Podľa neho je celé obvinenie postavené na vode.

Slota spochybňuje aj členov Predsedníctva SNS. Podľa neho snemom zvolených bolo šesť členov, z ktorých len Danko hlasoval za jeho vylúčenie zo strany. Jeden podpredseda, Rafael Rafaj sa podľa neho hlasovania zdržal, ďalší dvaja boli proti. Ostatní členovia sú podľa Slotu kooptovaní do predsedníctva Dankom. Za jeho vylúčenie vraj hlasovala aj ústredná tajomníčka, ktorá je členkou strany len dva týždne.

Danko podľa Slotu klame, pretože nepovedal ani jeden argument pre jeho vylúčenie. "Je to polocigán, ktorý klame a podvádza celú spoločnosť," povedal s tým, že Danko plní len niekoho úlohy, za ktoré je platený. Slota je presvedčený, že Danko bude zmietnutý skutočnými členmi SNS.

Slota do jesene 2012 stál na čele SNS. Následne sa stal jej čestným predsedom.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok