Nitra zdolala Banskú Bystricu

20.4.2013 20:11

Po nevýraznej prvej dvadsaťminútovke sa vedenia ujali domáci, keď si po prihrávke Benčíka otvoril gólový účet v drese Nitry Zošák.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 27. kolo - sobota:

FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 20. Zošák, 39. V. Gajdoš, 67. Tawamba Kana - 44. Turňa, ŽK: 58. Cléber - 83. M. Pančík ml., rozhodovali: Straka - Benko, Borsányi, 1230 divákov

Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Šimončič - Cléber (90. Turčák), Zošák, Tawamba, V. Gajdoš (81. Šmehyl) - H. Benčík (90. Dubeň)

Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa, Gyömbér, Adámik, Dionatan Teixeira - Marek Hlinka (46. M. Pančík ml.) - Brašeň, B. Ľupták, T. Hučko - Peňaška (67. Považanec), Slančík (77. Šovčík)

Po nevýraznej prvej dvadsaťminútovke sa vedenia ujali domáci, keď si po prihrávke Benčíka otvoril gólový účet v drese Nitry Zošák. V 39. min Nitrania zvýšili náskok: po brejku Gajdoš preloboval brankára hostí Boroša. Minútu pred koncom prvej polovice duelu strelili hostia "kontaktný" gól, keď Turňa prudkou strelou z pravej strany prekvapil domáceho brankára - 2:1.
Banskobystričania povzbudení gólom začali druhý polčas miernym tlakom, no opäť sa presadili domáci. Po výkope brankára Chudého si prebral loptu do behu Gajdoš, z pravej strany odcentroval na Clébera, ten posunul Tawambovi, ktorý poslal loptu do siete - 3:1. V 76. min mohol druhýkrát v stretnutí skórovať Turňa, no hoci mal po centri z ľavej strany pred sebou iba Chudého, hlavičkoval veľmi nepresne. O desať minút neskôr mal blízko ku gólu striedajúci Šmehyl v domácom drese, prekonal síce brankára, no obranca Adámik včas zachránil. V závere ešte nebezpečne hlavičkoval Struhár, ale hosťujúci gólman Boroš chytil loptu na čiare.

Jozef Vukušič (tréner Nitry): "Prvý polčas, najmä úvodných 40 minút, bolo z našej strany veľmi dobrých, dali sme dva góly, no pred prestávkou sme z protiútoku inkasovali. Po zmene strán trochu narástla nervozita, ale tretím gólom sa všetko zlomilo a získali sme dôležité tri body."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Nitre sme nechali pred našou bránkou veľa priestoru, dala tri góly, v druhom polčase sme sa dostali späť do hry o body, no nevedeli sme gólovo odpovedať. Potom sa už hralo ťažko."