Hráčky Slávie EU Bratislava sa stali majsterkami SR

TASR, TA3
17.4.2013 20:27

Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili v stredu v športovej hale PKO nad Doprastavom Bratislava vo štvrtom finále play off extraligy 3:2, hoci už prehrávali 0:2. Celú sériu tak vyhrali 3:1 na zápasy a do klubovej vitríny získali už svoj 14. majstrovský titul, keď už skôr sa tešili aj zo zisku Slovenského pohára.

finále play off, 4. zápas:
Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 2:3 (18, 20, -22, -23, -5)
125 minút, rozhodovali Bajči, Viktoríni-Lisá, 500 divákov
(konečný stav série: 1:3)

Doprastav: Crkoňová, Drobňáková, Koseková, Hunterová, Pencová, Stankovianska, libero Nikmonová (Jelínková, Abrhámová, Skalová)
Slávia: Kuciaková, Salanciová, Smataníková, Kóšová, Herelová, Golitková, libero Hinzellerová (Pištěláková, Snopková, Rákošová, Mitrengová)

Lepší úvod mali domáce (2:0) no potom až do stavu 9:8 boli vo vedení slávistky. Na podanie Doprastavu prišla vtedy Pencová a z 8:9 tam vydržala až do stavu 13:9. Vysokoškoláčky začali mať problémy v útoku, v ktorom sa len veľmi ťažko presadzovali proti dobrej domácej obrane. Aj keď sa im ešte raz podarilo dotiahnuť na rozdiel bodu (14:13), rozbehnuté doprastaváčky nedokázali už zastaviť.

V podobnom duchu sa niesol aj druhý set, v ktorom do 5:4 viedla Slávia EU. V útoku však jej hráčky neustále narážali na dobré bloky súperiek, či už v strede siete, alebo pri kolíkoch, čo narúšalo ich pohodu a niekedy nezložili ani jasnú loptu. Domáce ich prevýšili vo všetkých činnostiach, tvrdý útok striedali s ulievakami, čo nechytili na sieti, vybrali v poli.

"Zasekli" sa až pri 19:13, kedy slávistky stiahli na 19:17 a vo vyrovnanej koncovke za stavu 24:20 premenili vo vedenie 2:0 hneď prvý setbal.   V treťom sete od stavu 15:14 sa dostali na koňa hráčky EU, ktoré viedli v závere 23:18 a aj keď s problémami, doviedli ho zníženia na 1:2.

Sláviu to nakoplo, v štvrtom set bola od začiatku stále vo vedení, v závere 18:13 a 21:17. Domáce v dramatickej koncovke vyrovnali na 23:23, ale tešila sa šťastnejšia Slávia. Rozhodoval tajbrejk, aj v ňom viedla len Slávia EU a po dokonalom obrate sa tak jej hráčky tešili z titulu.