Chelsea, Fenerbahce, Benfica a Bazilej do semifinále

12.4.2013 10:51

Futbalové kluby FC Chelsea, FC Bazilej, Fenerbahce Istanbul a Benfica Lisabon tvoria kvarteto semifinalistov Európskej ligy UEFA 2012/2013, keďže uhrali postupové výsledky vo svojich štvrtkových odvetných štvrťfinálových vystúpeniach.

Londýnčania v moskovských Lužnikách síce prehrali s ruským tímom Rubin Kazaň 2:3, ale aj to im v kombinácii s minulotýždňovým domácim víťazstvom 3:1 stačilo na postup. "The Blues" viedli 1:0 aj 2:1, zvrat nastal až v záverečnej polhodine stretnutia.

Rímske Lazio si z prvého súboja v Istanbule priviezlo dvojgólové manko (0:2), z ktorého síce vo štvrtok po hodine hry ukrojil Senad Lulič, ale hosťujúci Caner Erkin zasadil v 73. minúte rozhodujúci gólový úder - 1:1. Rovnakým výsledkom sa skončil aj odvetný duel Newcastle United - Benfica Lisabon, čo vzhľadom na víťazstvo 3:1 v prvom zápase znamenalo postup Portugalčanov.

Nečakanú a gólovo rovnako úrodnú zápletku prinieslo i druhé meranie síl medzi švajčiarskym Bazilejom a anglickým Tottenhamom. Málo pravdepodobnú remízu 2:2 z prvého zápasu si mužstvá zopakovali aj v odvete, a tak prišlo na rad predĺženie. O Jana Vertonghena oslabení Hotspur v ňom tridsať minút statočne vzdorovali domácim, ale v penaltovom rozstrele boli predsa len úspešnejší domáci futbalisti (4:1).

Semifinálové dvojice vyžrebujú v piatok 12. apríla vo švajčiarskom Nyone. Prvé duely sú naplánované na štvrtok 25. 4. a odvety na 2. mája.

Súhrn výsledkov štvrtkových odvetných stretnutí štvrťfinále futbalovej Európskej ligy UEFA 2012/2013:

FC Bazilej (Švaj.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 2:2 po predĺžení (2:2, 1:1), po strelách zo značky pok. kopu 4:1, prvý zápas: 2:2, do semifinále postúpil Bazilej
Góly: 27. Salah, 49. Dragovič - 23. a 82. Dempsey, ČK: 90.+ Vertonghen, rozhodoval: Benquerenca (Portug.)

Lazio Rím (Tal.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 1:1 (0:0), prvý zápas 0:2, do semifinále postúpilo Fenerbahce
Góly: 60. Lulič - 73. Caner Erkin, rozhodovali: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR)
Miroslav Stoch (Fenerbahce) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Newcastle United (Angl.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:1 (0:0), prvý zápas 1:3, do semifinále postúpila Benfica
Góly: 71. P. Cissé - 90.+ Salvio, rozhodoval: Bebek (Chor.)

Rubin Kazaň (Rus.) - FC Chelsea (Angl.) 3:2 (0:1), hralo sa Moskve - prvý zápas: 1:3, do semifinále postúpil FC Chelsea
Góly: 51. Marcano, 62. Gökdeniz Karadeniz, 75. Natcho (z pok. kopu) - 5. F. Torres, 55. Moses, rozhodoval: Aydinus (Tur.)