Ružomberok vo vyrovnanom zápase zdolal Banskú Bystricu

TA3, SITA
6.4.2013 19:17

Od úvodu vyrovnané stretnutie začali lepšie domáci, keď v 26. minúte skóroval Zreľák. Domáci sa ale dlho z vedenia netešili. Už o 4 minúty našiel Turňa pred bránkou MFK Peňašku, ktorý vyrovnal.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 25. kolo - sobota:

MFK Ružomberok - FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

Góly: 26. Zreľák, 66. Serečin, 88. Ďubek - 30. Peňaška, 75. M. Turňa, ŽK: 90. Ďubek - 70. P. Vajda, 78. Brašeň, rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Brendza, 1482 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek - M. Nagy - L. Lupták (46. Serečin), Bielák, Ďubek, Almaský (80. Š. Pekár) - Zreľák
B. Bystrica: Boroš - Brašeň (90.+ Šovčík), Adámik, P. Vajda, Dionatan Teixeira - Marek Hlinka - M. Turňa, M. Pančík ml. (72. Považanec), T. Hučko - Vrána (59. Slančík), Peňaška
Od začiatku sa síce hralo vo svižnom tempe, ale dlho bez šancí. Prvý vzruch prišiel až v 18. min. Domáci rozohrali biliardovú akciu, na jej konci bola Almaského strela zblízka, ktorú v poslednej chvíli stihol odkopnúť Adámik. O tri minúty neskôr Zreľákova strela len tesne minula bránku hostí, vzápätí na druhej strane takmer to isté predviedol Peňaška. V 26. min sa odrazená lopta dostala k Zreľákovi, ktorý umiestnenou strelou poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Ružomberčania sa však z náskoku dlho netešili. Presne po polhodine hry využil dieru v domácej obrane Turňa, nasledoval center na Peňašku a po jeho pohotovej strele bolo 1:1. V 38. min mal gólovú príležitosť na kopačke Ondrek, pokusu obrancu MFK však chýbala väčšia presnosť. V prvom polčase predviedli mužstvá pod Čebraťom na náročnom teréne dobrý futbal.
Po zmene strán sa na vážnejší moment čakalo poriadne dlho. Ten prišiel v 66. min a hneď bol z toho gól. Ondrek vyzvŕtal zadákov Dukly, našiel Ďubeka, ten nezištne prihral Serečinovi a pri jeho strele bol Boroš bezmocný - 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie a ich úsilie slávilo úspech za 75. min. Brašeň zbehol po pravej strane a centrom našiel Turňu, na ktorého strelu bol Zich prikrátky - 2:2. V 84. min unikol Zreľák, jeho prízemný pokus stihol nohou vyraziť Boroš. V 88. min vystrelil Zreľák, Boroš vyrazil loptu pred seba a domáci kapitán Ďubek stanovil na konečných 3:2 pre Ružomberok v zápase kvalitnej ligovej

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Úvodná pätnásťminútovka patrila súperovi, potom sme už boli väčšinou lepším tímom. Zápas mal vysoké tempo, útoky sa prelínali z jednej strany na druhú. Oba inkasované góly boli lacné a takto sme si situáciu zbytočne zdramatizovali. Mali sme o čosi väčšiu túžbu po víťazstve, preto je výsledok v poriadku."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme výborný zápas s priamočiarou hrou oboch mužstiev. Dvakrát sme dokázali skóre vyrovnať, tretíkrát už na to nebol čas. Ako sa duel skončil 3:2 pre domácich, tak sa mohol zrodiť rovnaký výsledok aj v náš prospech."