HKm Zvolen si doma poradil s Martinom 6:4

TA3, SITA
23.9.2011 20:42

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 6:4 (0:0, 6:3, 0:1)

Góly: 21. L. Jurík (V. Baláž), 25. Hraško, 32. Marek Slovák (Bronilla), 33. Zuzin (Vantroba), 38. Škvaridlo (Zuzin, Hraško), 40. Trochta (Brabenec, Marek Slovák) - 21. Zeliska (Macejka, Flamík), 22. Vartovník (Škumát, Obuch), 23. Markovič (Michal Važan, Rúfus), 49. Michal Važan
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kacej, Bundil, 1196 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Hraško, Vantroba, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Trochta, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry
MHC Mountfield: Šimko (33. Volentier) - Drgoň, Rúfus, Flamík, Brcko, Hriňa, Tupý, Obuch, Zukal - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Drotár, Zeliska, Macejka - Kriška, Murček, Sobota - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Obidve mužstvá začali opatrne, po úvodnom oťukávaní však boli v prvej tretine nečakane aktívnejší Martinčania. Zoznam šancí otvoril v 8. min šikovným tečom Zvolenčan Baláž, už o necelú minútu však musel zasahovať aj Škrečko pri vyloženej šanci Drotára. Tento moment nabudil hostí k aktivite a v 15. min mohli opäť vyhrávať. Po prihrávke spoza bránky sa zjavil úplne sám pred Škrečkom hosťujúci Murček, trafil však iba hornú žŕdku. V 17. min bol v ďalšej obrovskej šanci Markovič, keď sa rútil do útočného pásma Zvolena a atakovaný domácim obrancom nepremenil samostatný nájazd. V prostrednej časti sa diali neuveriteľné veci. Gólový účet otvoril v presilovke Lukáš Jurík. Martinčanom však stačilo 83 s k tomu, aby otočili na 1:3, keď postupne skórovali Zeliska, Vartovník a Markovič. Nevídanej gólovej prestrelke však týmto zďaleka nebol koniec. Zvolenčania totiž ešte do konca tretiny dokázali 5-krát skórovať v priebehu šestnástich minút, keď do čierneho trafili Hraško, Slovák, Zuzin, Škvaridlo a Trochta.

V poslednej tretine pokračoval bojovný hokej. Hostia sa snažili čím skôr vrátiť do zápasu, podarilo sa im to však až v 49. min, keď po vyhratom buly Markoviča trafil presne Važan. Zvolenčania už potom pozornejšie bránili a nedovolili súperovi streliť kontaktný gól. Martinčania v samotnom závere odvolali brankára, ale ani to im napokon nebolo nič platné.

Hlasy:
Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Začiatok zápasu sme si predstavovali inak, v prvej tretine sa prejavovala únava hráčov po ťažkom zápase v Banskej Bystrici. Po prvej tretine to už bolo lepšie, ujali sme sa vedenia. Gól nás však akoby pribrzdil a súper veľmi rýchlo otočil skóre. Až potom sme začali dobre korčuľovať a podarilo sa nám šnúrou gólov opäť nakloniť misky váh na našu stranu. Útoky dnes prevyšovali obranu. Tešíme sa z víťazstva, ale v obrane sme mali medzery, čo by sa nám so skúsenejšími súpermi mohlo vypomstiť."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci videli zaujímavý hokej, bolo sa na čo pozerať. V prvej tretine sme mohli rozhodnúť, keď sme nepremenili viaceré šance. Aj keď sme inkasovali ako prví, podarilo sa nám otočiť na 3:1, potom sa nám však rozsypal herný systém v strednom pásme a súper to dokonale využil. Hráči si musia uvedomiť, že systém treba dodržiavať. Verím však, že toto mužstvo pôjde výkonmi ešte hore."