Hokejisti Nitry na úvod semifinále zvíťazili v Košiciach

SITA TA3
24.3.2013 20:30

Prvú veľkú príležitosť mal v úvodnej minúte Tománek, pred Hylákom sa ocitol osamotený, no ten jeho úmysel vystihol. V úvode stretnutia bola aktivita na košických hokejkách, Jenčíkov pokus vyrazil Laco. Novotný sa ocitol zoči-voči nitrianskemu brankárovi, ale nepresadil sa. Spoza hráča to skúšal Haščák, opäť pohotovo zasiahol Laco.

V 5. min po Haščákovom pokuse sa obtrela strela o hornú žŕdku. Na opačnej strane mal sľubnú šancu Stümpel. V 15. min vystrelil Pašek a jeho vyrazený pokus poslal pohotovo do bránky Jenčík - 1:0.

V 3. min druhej časti hry po Pašekovom zakončení reagoval včas Laco. V oslabení mohol vyrovnať Stümpel, ten sa ešte nepresadil, ale v 29. min Hamrák prekvapil Hyláka strelou po ľade - 1:1. Nitra mohla ísť vzápätí do vedenia, ale po možnosti Kmeča skvele zasiahol Hylák. Po druhýkrát v stretnutí sa v 34. min presadil Jenčík, ktorý sa v presilovke razantne oprel do strely - 2:1. Odpoveď Nitry bola blesková, už o 37 sekúnd trafil po Hamrákovej prihrávke do vinkľa Mašlonka. Ten istý hráč mal potom príležitosť dostať svoj tím dovedenia, ale Hylák bol proti. V 38. min sa tešili Košičania, Slovák obišiel bránku a zasunul puk za Lacov chrbát - 3:2. V závere druhej tretiny mohol v oslabení skórovať Cebák, aby pár sekúnd pred prestávkou nepremenil svoj nájazd Mašlonka.

Nitra musela byť v tretej tretine aktívnejšia. Vymazať jednogólové manko mohla počas stojedensekundovej presilovky o dvoch hráčov, ale z početnej výhody nevyťažila nič. Mužstvo spod Zobora sa dočkalo v 58. min, keď nenápadná strela Pupáka skončila za chrbtom Hyláka. Hostia si cenné víťazstvo zabezpečili využitou presilovkou v 59. min, keď od modrej čiary prekonal domáceho brankára König. Pri košickej hre bez brankára trafil 33 sekúnd pred koncom zápasu do prázdnej bránky Stümpel a uzavrel stav stretnutia na 3:5. Nitrania sa ujali v sérii vedenia 1:0.

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - semifinále Slovnaft play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Košice - HK Nitra 3:5 (1:0, 2:2, 0:3) - stav série: 0:1
Góly: 15. R. Jenčík (Pašek), 34. R. Jenčík (Pašek), 38. Marek Slovák - 29. Hamrák (Mašlonka, Jokila), 35. Mašlonka (Hamrák, Jokila), 58. Pupák (R. Tománek), 59. P. König (Stümpel, R. Tománek), 60. Stümpel
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Podstavek 10 min za nešportové správanie, Nádašdi (obaja Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Jonák - Gajan, Výleta, 5579 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, Deyl, Šeda, Martin Chovan, Macejko - O. Gmitter, T. Marcinko, Spilar - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, Mlynarovič, P. Svitana
Nitra: M. Laco - P. König, M. Bača, Nádašdi, Rais, Vosátko, Ordzovenský, Trefný - Pupák, Stümpel, R. Tománek - Mašlonka, Hamrák, Jokila - Hrnka, T. Chrenko, Lukáš Novák - Kadura, Podstavek, Kmeč