Mladý Grék oslavoval gól ako fašista, trest ho neminie

Mladý Grék oslavoval gól ako fašista, trest ho neminie
Zdroj foto: SITA
Grécky futbalový stredopoliar Giorgos Katidis dosiahol víťazný gól svojho tímu AEK Atény v sobotňajšom ligovom zápase proti Verii (2:1), ale zvolil veľmi nevhodnú oslavu presného zásahu.

Dvadsaťročný Katidis si po strelenom góle vyzliekol dres, čo sa bežne stáva všade vo futbalovom svete, no k fanúšikom smeroval zdvihnutú pravicu po vzore nacistického pozdravu pred a počas druhej svetovej vojny. Po tomto geste môže rátať s postihom od disciplinárnej komisie. Bezprostredne po zápase sa Grék kajal na sociálnej sieti: "Nie som fašista a nikdy by som podobné gesto neukázal, ak by som vedel, čo znamená. Rátam s trestom a určite už nikdy nič také nespravím."

Svojho zverenca po stretnutí obhajoval nemecký tréner AEK Ewald Lienen. "Je to ešte mladý chlapec, ktorý nemá poňatie o minulosti či politike. To gesto pravdepodobne videl niekde na internete alebo niekde inde a spravil ho bez toho, aby tušil jeho význam a historické pozadie," povedal Lienen a dodal: "Som stopercentne presvedčený, že Giorgos netušil, čo urobil. Keď po zápase zaznamenal reakcie okolia a médií, v šatni sedel a plakal. Je mladý a potrebuje ochranu."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá