Slovan prestrieľal Banskú Bystricu

Aktualizované:
V prvom polčase boli bližšie ku gólu domáci. Hlohovský v 11. min z desiatich metrov trafil iba žrď Borošovej bránky. Na druhej strane Turňov strelecký pokus odvrátila obrana "belasých" na rohový kop.
Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

TOP videá

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 22. kolo - sobota:

ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 75. I. Žofčák, 90.+ Milinkovič (z pok. kopu), ŽK: 39. Adámik, ČK: 90. Boroš (obaja B. Bystrica) za faul, rozhodovali: Jaška - Brendza, Žákech, 1441 divákov

Slovan: P. Kováč - Bagayoko, Gorosito, K. Kolčák, Lukšík - Grendel (55. Soumah), Kopúnek, I. Žofčák (86. Pauschek), Milinkovič - Hlohovský (63. Halenár) - L. Peltier

B. Bystrica: Boroš - M. Turňa, Gyömbér (85. S. Savič), Adámik, T. Hučko - Teixeira, Marek Hlinka - Brašeň (76. Ľupták), Považanec (60. M. Pančík ml.), Slančík - Vrána

V prvom polčase boli bližšie ku gólu domáci. Hlohovský v 11. min z desiatich metrov trafil iba žrď Borošovej bránky. Na druhej strane Turňov strelecký pokus odvrátila obrana "belasých" na rohový kop. Technickému pokusu Slančíka, ktorý chcel prelobovať Kováča, chýbala presnosť. Hosťom z Banskej Bystrice potom na polhodinu stačilo pridať na dôraze a útočné ostrie domácich bolo úspešne otupené. V tejto časti hry za zmienku stojí iba Žofčákov nepriamy kop v 33. min, ktorý obrana hostí tečovala tesne vedľa horného rohu Borošovej bránky. Z podobnej situácie neuspel ani Milinkovič o tri minúty neskôr. Aj preto prvé dejstvo skončilo bez gólov.
Skóre sa nemenilo ani 46. min, keď Brašeň nedokázal potrestať veľkú chybu Kolčáka pred vlastnou bránkou. V 51. min Boroš na dvakrát zachránil pred Peltierom. Vzápätí ten istý hráč prekopol prázdnu bránku z dvoch metrov. Tlak Slovana narastal. V 66. min mala Dukla veľkú šancu, ale Slančík nevyužil Turňov center. Slovan otvoril skóre v 75. min, keď presná hlavička Žofčáka skončila s prispením žrde v sieti. Definitívnu bodku za stretnutím priniesol nadstavený čas, keď hlavný rozhodca vylúčil hosťujúceho gólmana Boroša za faul na Halenára a Milinkovič s prehľadom prekonal stredopoliara Slančíka v bránke Banskej Bystrice - 2:0.

Hlasy:

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Bolo to ťažké stretnutie. Vedeli sme, že nás čaká súboj s mužstvom, ktoré väčšinou bráni. Hostia navyše prišli v psychickej pohode, pretože posledné stretnutie vyhrali. Po slabšom prvom polčase sme sa zlepšili v druhej polovici duelu. Hostia sa na nás veľmi dobre pripravili, ťažšie sme sa rozbiehali, ale druhý polčas bol kvalitný, čo sme potvrdili dosiahnutím dvoch gólov."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "V našej kabíne po tomto stretnutí vládne smútok. Mali sme pocit, že sme z tohto súboja mohli vyťažiť viac. Vypracovali sme si dve čisté šance, ktoré sa musia premieňať, ak chceme bodovať. Slovan má veľkú kvalitu. Počas celého zápasu sme ju dokázali eliminovať a vypracovali si dve spomenuté šance. Žiaľ, ostalo len pri možnosti."