Nového pápeža poradil Bohu Chávez, tvrdí Maduro

Nového pápeža poradil Bohu Chávez, tvrdí Maduro
Zdroj foto: SITA
Voľba prvého latinskoamerického pápeža v histórii nie je náhodná a zjavne súvisí s nedávnym úmrtím ľavicového venezuelského lídra Huga Cháveza. Myslí si to jeho niekdajšia "pravá ruka" a súčasný úradujúci prezident Venezuely Nicolas Maduro.

"Vieme, že veliteľ dosiahol tieto výšky a teraz stojí tvárou v tvár Kristovi," vyhlásil Maduro, ktorého v piatok vymenovali za dočasného prezidenta, ktorý krajinu povedie do aprílových prezidentských volieb. "Niečo ovplyvnilo výber juhoamerického pápeža. Niečia ruka sa načiahla a Kristus povedal: 'Južná Amerika, tvoj čas prišiel," dodal.

Bývalého argentínskeho kardinála Maria Bergoglia zvolili za hlavu katolíckej cirkvi 115 účastníci konkláve, ktorí sa v stredu zhromaždili vo vatikánskej Sixtínskej kaplnke. O úspešnej voľbe informovali prostredníctvom nabielo zafarbeného dymu vypusteného z provizórneho komína.

František I. už predstúpil aj pred veriacich zhromaždených na Námestí svätého Petra, krátko sa im z balkóna tamojšej baziliky prihovoril a spoločne sa s nimi pomodlil. Ide o prvého pápeža pochádzajúceho z Latinskej Ameriky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá