Futbalisti MŠK Žilina potvrdili post lídra. Z Trnavy si vezú tri body

ta3 tasr
3.9.2023 19:38

Futbalisti MŠK Žilina sú aj po 6. kole na čele Niké ligy. Post lídra najvyššej súťaže potvrdili v nedeľu cenným víťazstvom 2:0 na ihrisku Spartaka Trnava. Žilinčania rozhodli dvoma gólmi v druhom polčase, pripísali si štvrtý triumf za sebou a na čele neúplnej tabuľky majú dvojbodový náskok pred AS Trenčín.

Spartakovci začali zápas aktívne, mali tri dobré šance, hostia však postupne vyrovnali hru a v druhom polčase v krátkom rozmedzí dvakrát udreli. Najprv v 60. minúte po rohovom kope Sauera skóroval hlavou Stojčevski. O dve minúty neskôr Belkov dlhý nákop podbehol Štetina, Addovi sa otvorila voľná cesta k trnavskej bránke a svoje sólo zakončil gólom. Snaha andelov o vyrovnanie bola kŕčovitá, Žilinčania si výsledok postrážili.