Trump odmieta obvinenia. Súdu oznámil, že sa necíti vinný v prípade žaloby v Georgii

ta3 tasr
31.8.2023 18:28

Bývalý prezident USA Donald Trump poprel vinu v prípade obžaloby z nelegálnej snahy zvrátiť výsledky volieb z roku 2020 v štáte Georgia. Súdu v podaní zverejnenom vo štvrtok tiež oznámil, že sa vzdáva práva na účasť na oficiálnom prečítaní žaloby, informujú agentúry AP a Reuters.

Trump odmieta obvinenia. Súdu oznámil, že sa necíti vinný v prípade žaloby v Georgii
TASR/AP

Súdne podanie Trumpa znamená, že sa budúcu stredu 6. septembra nebude musieť osobne dostaviť na pojednávanie na súde okresu Fulton v Atlante, kde si skupina obžalovaných vypočuje obvinenia a vyjadrí sa k nim.

Prokuratúra v okrese Fulton obvinila Trumpa a 18 ďalších osôb zo spriahnutia s cieľom zvrátiť vôľu voličov v štáte Georgia. Podľa výsledkov prezidentských volieb z roku 2020 tam zvíťazil demokrat Joe Biden nad vtedajším republikánskym prezidentom Trumpom.

Prvý prezident s policajnou fotkou

Trump, favorit na nomináciu Republikánskej strany na úrad prezidenta vo voľbách v roku 2024, sa v tomto prípade pred týždňom vzdal úradom. Na súde okresu Fulton mu ako prvému exprezidentovi v dejinách USA urobili policajnú fotografiu.

Trump tvrdí, že vyšetrovania proti nemu sú politicky motivované a sú pokusom poškodiť jeho šance opäť sa dostať do Bieleho domu. Žaloba v Georgii je štvrtou, ktorej čelí, odkedy spustil svoju predvolebnú kampaň.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok