Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu na modernizáciu bioplynových staníc

ta3
30.8.2023 13:18

Ministerstvo hospodárstva SR zverejnilo vo štvrtok (17. 8.) výzvu z plánu obnovy na podporu modernizácie, respektíve transformácie existujúcich zariadení na výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov energie, konkrétne bioplynových staníc (BS).

Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu na modernizáciu bioplynových staníc
Facebook/Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Cieľom výzvy je transformácia existujúcich BS vyrábajúcich elektrinu z bioplynu na zariadenia vyrábajúce biometán a modernizácia existujúcich BS vyrábajúcich elektrinu z bioplynu.

Podporené môžu byť existujúce bioplynové stanice, ktoré dosiahli vo výrobe elektriny koeficient využitia na úrovni minimálne 20 % za kalendárny rok 2022 alebo za obdobie od 1. januára 2023 do 30. júna 2023. Projekty môžu byť realizované na celom území SR. Výška podpory na jeden projekt modernizácie existujúcej bioplynovej stanice je maximálne jeden milión eur. Výška podpory na jeden projekt transformácie existujúcej BS na zariadenie vyrábajúce biometán je maximálne 1,5 milióna eur," uviedlo ministerstvo.

Alokácia výzvy je 26,33 milióna eur, z toho 9,33 milióna eur je určených na modernizáciu existujúcich bioplynových staníc vyrábajúcich elektrinu. Zvyšných 17 miliónov eur je určených na transformáciu bioplynových staníc na zariadenia vyrábajúce biometán. Dátum uzatvorenia výzvy je 31. októbra 2023.

Kompletné informácie o výzve sú uvedené na webstránke ministerstva.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok