Staňte sa strážcom demokracie, vyzýva ľudí Post Bellum v novej kampani

Post Bellum
30.8.2023 10:28

Občianske združenie Post Bellum sleduje, ako niektorí občania, politici a aj politické strany otvorene napádajú princípy a hodnoty demokracie. Rozbieha preto kampaň "Strážcovia demokracie", ktorá ma demokraticky zmýšľajúcich ľudí mobilizovať ísť voliť a ochrániť tak demokraciu pred jej zničením populistami a fašistami. Post Bellum sa tentokrát nezameralo iba na obete totalitných režimov, ale aj na to, čo im predchádzalo: postupné okliešťovanie demokracie a aj posledné voľby, ktoré boli v minulosti slobodné – aby sa teraz história neopakovala a nestalo sa nám, že posledné slobodné voľby budú 30. septembra 2023.

Staňte sa strážcom demokracie, vyzýva ľudí Post Bellum v novej kampani
Post Bellum

Ako sa stať strážcom demokracie? Stačí naozaj málo – ísť voliť! Dokráčať do neďalekej volebnej miestnosti, vziať si volebné hárky, vybrať stranu, ktorá háji záujmy demokracie a zakrúžkovať preferovaných kandidátov. A jediný nástroj, ktorý za celý čas budete potrebovať, je obyčajné pero. Strážcovia Demokracie to dnes majú jednoduché. Ale nebolo to tak vždy.

"V minulosti museli Strážcovia Demokracie bojovať za slobodu a demokraciu so skutočnou zbraňou v ruke – tak ako naši starí a prastarí rodičia počas Slovenského národného povstania. A to je aj hlavnou myšlienkou celej našej kampane – chceme dať do kontrastu aké jednoduché je to, čo dnes môžeme všetci urobiť na obranu demokracie, voči tomu, aké obrovské obete museli priniesť naši predkovia, keď o demokraciu prišli a museli bojovať za jej návrat," vysvetlila riaditeľka Post Bellum SK Sandra Polovková.

Strážcovia Demokracie budú až do volieb ľuďom pripomínať účasť na voľbách v online priestore, na sociálnych sieťach, prostredníctvom influencerov, na výstave v Galérii 19 v Bratislave, prostredníctvom zbierky na Startlabe aj cez študentské workshopy na školách a diskusiách s verejnosťou a študentmi v regiónoch.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok