Spartak Trnava v príprave na ukrajinské Dnipro-1. Bilí Andeli chcú uhrať dobrý výsledok

22.8.2023 12:01

Futbalisti Spartaka Trnava nastúpia na úvodný domáci zápas play off Európskej konferenčnej ligy proti ukrajinskému SC Dnipro-1 s cieľom uhrať dobrý výsledok.

Spartak Trnava
Foto:

Pred odvetou v Košiciach si chcú vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu na prvý postup do skupinovej fázy po piatich rokoch. Úvodný duel je na programe v stredu 23. augusta od 18:30 na štadióne Antona Malatinského.

Trnavský postup

Trnavčanov čaká po postupe cez poľský Lech Poznaň (4:3 v súčte) boj s ukrajinským SC Dnipro-1. Tím, ktorý vypadol v 3. predkole Európskej ligy so Slaviou Praha (1:4 v súčte), hrá svoje domáce stretnutia v Košiciach. Ukrajinský vicemajster má podľa portálu transfermarkt.com hodnotu kádra vo výške 25,88 milióna eur, čo je podstatne viac ako hodnota trnavskej súpisky (7,25 mil.). "Ja som smutný, že nehráme so Slaviou Praha. Chcel som sa stretnúť s Ivanom Schranzom, ale druhýkrát za sebou nám to nevyšlo. V minulom roku sme vypadli s Rakowom. Tešíme sa na dvojzápas. Musíme uhrať doma dobrý výsledok," povedal Martin Mikovič krátko po postupe cez Poznaň.

Skúšky pred duelom

Hlavný tréner Michal Gašparík po odvetnom stretnutí s Lechom upriamoval pozornosť aj na duel v domácej Niké lige, keďže Trnavčania získali v prvých dvoch kolách iba jeden bod za remízu so Zlatými Moravcami (1:1). Spartakovci zaznamenali prvý triumf (2:0) v novom ligovom ročníku proti dovtedy nezdolanej Podbrezovej. "Veľmi náročný zápas. Po takom dueli, kde bol plný štadión a veľa emócií sa vyhecovať na takýto ligový, keď vieme, že v stredu máme ďalší podobný zápas. Klobúk dolu pred chalanmi ako to odbojovali. Doteraz sme sa chystali na Podbrezovú. Odteraz sa vrhneme sa Dnipro," povedal po stretnutí brankár Dominik Takáč, ktorý verí v rovnakú podporu domácich fanúšikov, akú mali Trnavčania pri odvete proti Poznani: "Bol to zážitok hrať pred takýmto publikom. Verím, že aj v stredu proti Dnipru to takto bude a aj výsledok bude podobný."

Naopak, generálka pred duelom so slovenským zástupcom sa Dnipru nevydarila, keď nestačilo v 4. kole ukrajinskej ligy na nováčika FK Obolon Kyjev (1:2).

Prvú vzájomnú konfrontáciu Spartaka Trnava a SC Dnipro-1 povedú rozhodcovia z Albánska. Hlavným arbitrom bude Juxhin Xhaja, ktorému budú na čiarach asistovať Rejdi Avdo a Nertil Bregasi.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok