Čaputová a Ódor sa postavili na stranu zločinu, vyhlásil Fico. Vraj vie, že voľby budú zmanipulované

22.8.2023 10:22

Smer upozornil, že v parlamente bolo dosť poslancov, ale neprezentovali sa a schôdzu zablokovali. Po nevydarenom otvorení schôdze bol Robert Fico vo vyjadreniach ostrý, najmä voči prezidentke a premiérovi. Stále trvá na tom, že policajného prezidenta Štefana Hamrana treba odvolať. Zopakoval, že už teraz vie, že sa vedenie krajiny pokúsi zmanipulovať voľby.

Fico žiada odchod Hamrana

Ak má odísť riaditeľ tajnej služby, Fico žiada aj odchod policajného prezidenta Štefana Hamrana. Mimo výkon služby majú byť podľa neho postavení aj všetci obvinení vyšetrovatelia NAKA, tzv. čurillovci. Fico nerozumie tomu, prečo obvinenie Michala A. stačí na to, aby bol odvolaný z funkcie, zatiaľ čo stíhaní policajní vyšetrovatelia ostali vo funkciách. V súvislosti s odvolaním šéfa SIS hovorí tiež o snahe uchopiť všetky mocenské štruktúry pred parlamentnými voľbami a zneužiť ich. Na utorkovej tlačovej konferencii uviedol, že aj o týchto témach chcel hovoriť na mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR, ktorú iniciovala jeho strana.

Schôdza sa nekoná

Mimoriadnu schôdzu sa ani v utorok na ďalší pokus nepodarilo otvoriť. V rokovacej sále sa neprezentovalo dostatok poslancov. Smer-SD chcel na schôdzi presadiť uznesenie o prehĺbení ústavnej a bezpečnostnej krízy po zásahu NAKA, po ktorom polícia obvinila viacero osôb vrátane šéfov SIS a Národného bezpečnostného úradu.

Premiér podá návrh na odvolanie riaditeľa SIS na najbližšom rokovaní vlády v stredu (23. 8.). Odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana neplánuje. Informoval o tom v pondelok (21. 8.). Zotrvanie Michala A. na pozícii by podľa Ódora ohrozovalo dobré meno štátnej služby doma aj v zahraničí a podkopávalo by vzájomnú dôveru.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok