Trump mieri do väznice. Bude čeliť obvineniam z volebných podvodov

TASR/ta3
22.8.2023 07:04

Bývalý americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že bude čeliť obvineniam súvisiacim s pokusmi o volebné podvody v štáte Georgia z roku 2020 a vo štvrtok sa dobrovoľne dostaví do väznice v meste Atlanta.

Informujú agentúry AFP a stanice CNN. Trumpa začiatkom minulého týždňa v Georgii obžalovali z vydierania a celého radu volebných podvodov. Došlo k tomu po rozsiahlom vyšetrovaní jeho snáh zvrátiť volebnú porážku v tomto štáte. Obžalovaných bolo aj ďalších 18 ľudí vrátane Trumpovho bývalého osobného právnika Rudyho Giulianiho, ktorý po voľbách vyvíjal nátlak na miestnych zákonodarcov, a bývalého šéfa Trumpovej kancelárie Marka Meadowsa. 

Súd v Georgii v pondelok určil Trumpovi podmienky kaucie, ktorej výšku stanovil na 200 tisíc dolárov. Prokurátorka okresu Fulton Willisová tiež nariadila, že Trump i ostatní obžalovaní v prípade sa musia najneskôr do piatkového poludnia miestneho času hlásiť úradom vo väznici v Atlante.

Trump mieri do väzenia

"Vo štvrtok pôjdem do Atlanty v štáte Georgia, kde ma ZATKNE radikálna ľavicová okresná prokurátorka Fani Willisová," napísal Trump na sociálnej sieti.

Najnovšie obvinenia sú už štvrtými vznesenými voči 77-ročnému Trumpovi za uplynulých päť mesiacov. Zároveň ide o druhú obžalobu, ktorá sa týka jeho snáh o zvrátenie výsledkov volieb z roku 2020, v ktorých prehral proti kandidátovi demokratov Joeovi Bidenovi.

Samotný Trump, ktorý sa opäť chystá kandidovať v amerických prezidentských voľbách v roku 2024, predtým označil obvinenia z volebných podvodov za zmanipulované.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok