Futbalisti Žiliny zvíťazili na ihrisku nováčika z Košíc, poskočili na čelo tabuľky

ta3 tasr
19.8.2023 22:33

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na ihrisku FC Košice 3:0 v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy.

Za tretím víťazstvom v sezóne vykročili vydareným úvodom zápasu, keď v 9. minúte Sauer zužitkoval prihrávku Bariho po chybe Košičanov. Od 23. minúty viedli hostia už 2:0 zásluhou Essombu, ktorý bol na konci rýchleho protiútoku hostí. Košičania sa viackrát dostali k ofenzívnym akciám, ale chýbal im dôraz aj presnosť v zakončení. V úvode druhého polčasu sa neujala ani šanca Šindelářa a hostia, ktorí si bez väčších problémov strážili dvojgólový náskok, poistili svoje víťazstvo v 74. minúte. Presadil sa Iľko, keď sa po zaváhaní súpera dostal za obranu domácich - 0:3. Nováčik najvyššej súťaže FC Košice má po troch odohratých zápasoch na konte jeden bod a je o skóre na poslednom 12. mieste. Žilinčania poskočili na čelo tabuľky.