Slovenské volejbalistky na ME nestačili na favorizované Holanďanky, prehrali 0:3

ta3 tasr
18.8.2023 17:59

Slovenské volejbalové reprezentantky podľahli vo svojom druhom zápase na ME favorizovanému Holandsku 0:3. Družstvo Michala Mašeka čaká v sobotu od 15.00 h v D-skupine tretí duel proti Španielsku. Z každej skupiny postúpia do ďalšej fázy turnaja štyri najlepšie tímy.

eurovolley.cev.eu

Slovenský tím pri svojej tretej účasti na ME za sebou vo štvrtok vstúpil do turnaja triumfom 3:0 nad Fínskom. Holandsko je však piate v európskom rebríčku, čo sa prejavilo aj na palubovke. Slovenky napriek tomu držali krok s kvalitnými súperkami v prvom sete, v závere druhého dejstva aj v treťom sete. V koncovke sa však prejavili skúsenosti a kvalita hráčok "Oranjes", ktoré na turnaji dokráčali k druhému triumfu bez straty setu.