Piešťany podľahli Nitre aj vďaka svojej nedisciplinovanosti

TA3, SITA
3.3.2013 23:30

Hokejisti Nitry mohli v domácom súboji s Piešťanmi ešte teoreticky zabojovať o 2. priečku tabuľky, no už to nemali iba vo svojich rukách.

Hokej - Tipsport extraliga - záverečné 54. kolo:

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Góly: 4. Pupák (Stümpel, P. König), 24. Kadura (E. Piatak), 26. Hamrák (Jokila), 26. Hrnka (T. Chrenko), 34. Trefný, 43. Stümpel (M. Bača)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Kadura (Nitra) a Drgoň (Piešťany) 10 min+DKZ za údery, presilovky: 4:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga, P.Jonák - Kacej, Návratek, 2718 divákov

Nitra: J. Hollý - P. König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Nádašdi, Rais, Vantroba - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Trefný, E. Piatak, Kadura - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Lukáš Novák, T. Chrenko, Hrnka
Piešťany: Ondrejka - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, Bučka, A. Kolník, Mrázik, V. Urban - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - Šišovský, Peško, Haring - S. Saliji, Mertel, Stupka - A. Hruška, M. Toman
Zápas tretieho tímu tabuľky so štvrtým v prvej tretine príliš nenadchol. Domáci sa do vedenia dostali už počas prvej presilovky, v ktorej prestrelil Ondrejku Pupák. Nitrania mali v úvodnej časti viac z hry a častejšie sa hralo pred brankárom Piešťan. Ten však v prvej tretine viac neinkasoval a nič na tom nezmenil ani nebezpečný pokus Trefného v 10. min. Prevaha domácich bola ešte výraznejšia v druhej tretine. V 24. min prihrával Piatak z ľavej strany na nepokrytého Kaduru, ktorý zblízka nezaváhal - 2:0. Hostia sa následne dopustili viacerých faulov a Nitra mala v krátkom slede k dispozícii dve presilové hry o dvoch hráčov. V nich sa postupne presadili Hamrák aj Hrnka a za stavu 4:0 už bolo o víťazovi rozhodnuté. V 31. min zaujala boxerská vložka, o ktorú sa postarali
domáci Kadura a hosťujúci Drgoň. Po nej sa zápas pre oboch "kohútov" predčasne skončil. Prvú možnosť presilovej hry mali hostia až v 35. min, ale naložili s ňou veľmi zle. Trefný, ktorý v nedeľu nastúpil v
pozícii útočníka, ušiel do samostatného nájazdu a v oslabení prekonal Ondrejku - 5:0.
Hostia sa v tretej tretine snažili o skorigovanie výsledku, ale ich šance úspešne zneškodňoval brankár Hollý. Naopak, konečnú podobu výsledku dal počas presilovky v 43. min. domáci Stümpel, ktorý zblízka dorazil puk do
Ondrejkovej bránky. Viac gólov už nepadlo, hoci sľubné šance mali domáci Hrnka či Chrenko.

Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Mne sa to hodnotí ľahko. Po kvalitnom výkone vo vynikajúcej atmosfére sme dosiahli výborný výsledok. Už sa tešíme na vážne zápasy v play-off."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Vedeli sme, čo nás v Nitre čaká. Domáci sa bavili hokejom, my sme sa trápili. Naše zbytočné vylúčenia v druhej tretine posadili Nitru na koňa."