Rune má ohľadom budúcoročnej olympiády jasný plán. S kým chce hrať štvorhru?

ta3 TASR
7.8.2023 09:52

Dánsky tenista Holger Rune by chcel nastúpiť v miešanej štvorhre na OH v Paríži spolu s krajankou Caroline Wozniackou. Tú čaká v utorok 8. augusta návrat na kurt po vyše tri a pol roku, na turnaji v Montreale nastúpi v prvom kole proti austrálskej kvalifikantke Kimberly Birrelovej.

Rune má ohľadom budúcoročnej olympiády jasný plán. S kým chce hrať štvorhru?
Twitter/Tennis World

Rune sa tento rok prebojoval do štvrťfinále Wimbledonu, kde podľahol neskoršiemu víťazovi turnaja Carlosovi Alcarazovi zo Španielska. "Bolo by to naozaj skvelé, mám ju rád ako osobu i hráčku. Pre mňa by to bola perfektná dvojica na olympijský mix. Dúfam, že to zvládneme zariadiť," povedal šiesty najlepší hráč svetového rebríčka pre agentúru AFP. S Wozniackou absolvoval pred pár dňami tréning.

"Prekvapilo ma, že hrala tak dobre. Je naozaj odhodlaná, keď za niečím ide, určite to urobí dobre," dodal Rune a priznal aj nervozitu zo strany svojej krajanky: "Súčasťou jej hry je momentálne aj veľa nervozity, no keď to vyrieši, bude nebezpečná."

Tridsaťtriročná Dánka je niekdajšia líderka rebríčka WTA a šampiónka grandslamového Australian Open z roku 2018. S profesionálnou kariérou skončila pre reumatoidnú artritídu. V júni uviedla, že jej ochorenie ustúpilo do remisie, no nedokáže povedať, ako dlho bude môcť hrať na najvyššej úrovni. 

"Príprava bola dobrá, aj keď náročná. Tvrdo som pracovala, chcela som sa pripraviť na tento týždeň aj na US Open. Som šťastná, že som po rokoch späť," povedala deň pred svojím návratom na dvorce. Naposledy nastúpila v treťom kole Australian Open 2020 proti Tunisanke Ons Jabeurovej.

"Nehrala som dlho a viem, že prvý zápas nebude dokonalý. Robím maximum a bojujem najviac, ako môžem. Chcem hrať čo najviac zápasov a dúfam, že sa dostanem na US Open," dodala Wozniacka.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok