Kanadskí hokejisti do 18 rokov ovládli turnaj, zlato získali po vydarenom predĺžení

ta3/TASR
6.8.2023 07:18

Pokorenie rovesníkov z Česka pre nich znamenalo rekordný 24. triumf v histórii prestížneho podujatia Hlinka Gretzky Cup.

Adam Čuba

Česi, ktorí doteraz vyhrali Hlinka Gretzky Cup iba raz v roku 2016, sa vo finále dostali do vedenia zásluhou Adama Titlbacha. Favorizovaná Kanada otočila skóre v úvodnej desaťminútovke prostrednej periódy a hoci necelých päť minút pred treťou sirénou Kubiesa vyrovnal v presilovke na 2:2, v extra čase sa z gólu tešil zámorský tím. Sedem sekúnd pred koncom prvého predĺženia rozhodol Malcolm Spence.

Mladí slovenskí hokejisti obsadili na turnaji poslednú ôsmu priečku. Zverenci Martina Dendisa prehrali všetky svoje štyri zápasy, keď postupne podľahli Švajčiarsku (3:6), Kanade (4:14), Fínsku (1:2) a v súboji o umiestnenie aj Nemecku (4:6).