Messi skóroval hneď v prvom stretnutí za Miami, rozhodol zápas

22.7.2023 07:43

V štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu rozhodol gólom z priameho kopu o víťazstve svojho tímu nad mexickým klubom Cruz Azul 2:1 v súťaži Leagues Cup.

Messi nastúpil na úvodný zápas svojho tímu v pohárovej súťaži, v ktorej štartujú všetci účastníci MLS a mexickej najvyššej súťaže, v 54. min, keď jeho tím viedol 1:0. Onedlho na to inkasoval, no kapitán úradujúcich majstrov sveta dostal v úplnom závere duelu vypredaný štadión s 20.000 divákmi do varu. "Chceli sme odštartovať takto, dopriať divákom triumf. Vedeli sme, že je veľmi dôležité vstúpiť do tejto súťaže úspešným spôsobom a našťastie sa to podarilo. Som z toho veľmi šťastný," prezradil Messi.

V MLS sa klubu z Floridy nedarí, má najhoršiu bilanciu zo všetkých a nevyhral 11 duelov. "Toto je iná súťaž, ale pre získanie sebavedomia je veľmi dobré zaznamenať v nej úspech. Je dôležité začať víťaziť," doplnil Messi, ktorého premiéru si nenechali ujsť ani viaceré osobnosti amerického športu, ako LeBron James, či Serena Williamsová.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok