Dráma až do samého konca. Žilinčania vybojovali víťazstvo až v nadstavenom čase

ta3 TASR
13.7.2023 19:42

Futbalisti MŠK Žilina zdolali v úvodnom domácom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy estónsky FCI Levadia Tallinn 2:1. O triumfe "šošonov" rozhodol v 3. minúte nastaveného času z jedenástky Patrik Myslovič. Odveta je na programe o týždeň 20. júla v Tallinne.

TASR/Daniel Stehlík

Domáci začali úvodný duel sezóny svižne a už v siedmej minúte otvoril skóre Dávid Ďuriš. Tlak Žiliny pokračoval, domáci však pálili šancu za šancou, najmä Kaprálikovo zakončenie v páde volalo po góle. Skvelým zákrokom sa však prezentoval Vallner.

Vedúci tím estónskej ligy nastúpil do druhého polčasu o poznanie aktívnejšie, odmenou mu bol gól z kopačky Agyiriho, ktorý využil hrubú chybu žilinskej obrany. Šošoni znervózneli, robili viacero chýb v kombinácii, v závere sa však nadýchli k mohutnému tlaku.

O osude zápasu napokon rozhodol Myslovič, ktorý v nadstavenom čase premenil pokutový kop po faule na Essombu.