Po Roland Garros má Česko ďalšie zastúpenie vo finále grandslamu. Vondroušová si zahrá o wimbledonskú trofej

13.7.2023 16:17

Česká tenistka Markéta Vondroušová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V semifinále zdolala Ukrajinku Jelinu Svitolinovú 6:3, 6:3. V sobotu 15. júla zabojuje o premiérový grandslamový titul proti víťazke duelu medzi Bieloruskou Arinou Sobolenkovou a Tunisankou Ons Jabeurovou.

Vondroušová za stavu 2:2 čistou hrou prelomila Svitolinovej podanie. Ukrajinka síce hneď vzápätí kontrovala rebrejkom, no v siedmom geme opäť stratila servis. Češka už výhodu brejku pretavila v zisk prvého setu. Vondroušovej taktika bola hrať čo najviac loptičiek do Svitolinovej bekhendu, ktorý je jej slabším úderom.

Česká ľaváčka pôsobila na dvorci pokojne a uvoľnene, bola trpezlivá v dlhších výmenách od základnej čiary. V druhom dejstve odskočila Svitolinovej na 4:0. Ukrajinka síce v ďalších minútach znížila na 3:4, no Vondroušová už dotiahla stretnutie do úspešného konca. V deviatom geme premenila prvý mečbal a vyrovnala vzájomnú bilanciu s Ukrajinkou na 3:3.

V sobotu si na wimbledonskom centri zahrá druhé grandslamové finále, v roku 2019 prehrala v zápase o cennú trofej na Roland Garros s Austrálčankou Ashleigh Bartyovou. Svitolinová štartujúca s voľnou kartou na tráve All England vyrovnala svoje maximum z roku 2019, keď bola v semifinále aj na US Open.

Vondroušová po postupe do wimbledonského finále ťažko hľadala slová. "Nemôžem tomu uveriť, som veľmi šťastná. Jelina je veľká bojovníčka a bolo pre mňa ťažké dotiahnuť zápas do úspešného konca. Bola som šialene nervózna, dvakrát som stratila podanie. Chcem sa poďakovať divákom za podporu. Teší ma, že po sérii zranení sa mi podarilo opäť dostať do výbornej formy, išla som krok za krokom. teraz si pred finále trochu odpočiniem. Mám tu pár kamarátov, s ktorými chcem stráviť čas," uviedla Češka v pozápasovom interview.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok