Van der Sara počas dovolenky v Chorvátsku hospitalizovali s krvácaním do mozgu

ta3 tasr
7.7.2023 22:46

Bývalého holandského futbalového brankára Edwina van der Sara hospitalizovali v nemocnici v Splite na jednotke intenzívnej starostlivosti s krvácaním do mozgu. Informoval o tom jeho bývalý klub Ajax Amsterdam.

Päťdesiatdvaročný van der Sar bol podľa informácií holandskej verejnoprávnej televízie NOS na dovolenke v Chorvátsku, keď sa náhle zhoršil jeho zdravotný stav. Do nemocnice ho previezli vrtuľníkom. "Edwin mal krvácanie do mozgu. Momentálne je v nemocnici a jeho stav je stabilizovaný. Všetci v Ajaxe prajeme Edwinovi skoré uzdravenie. Myslíme na teba," napísal Ajax na Twitteri.

Po kariére ostal v Ajaxe

Van der Sar pôsobil po konci aktívnej hráčskej kariéry v štruktúrach Ajaxu, od roku 2012 bol člen predstavenstva a riaditeľ marketingu. Od roku 2016 zastával v klube funkciu generálneho riaditeľa. "Po takmer 11 rokoch v predstavenstve som vyčerpaný. Nie je to dobrý pocit, keď musím urobiť bezprostredné rozhodnutie o budúcnosti tohto úžasného klubu. Rozhodol som sa teraz skončiť," uviedol vo vyhlásení v máji tohto roka.

Počas kariéry pôsobil okrem Ajaxu aj v Juventuse a v rokoch 2005 až 2011 obliekal dres Manchestru United. S "červenými diablami" získal štyri tituly v anglickej Premier League a druhýkrát v kariére zodvihol nad hlavu "ušatú" trofej za víťazstvo v Lige majstrov (2007/2008). Prvý triumf v najprestížnejšej klubovej súťaži slávil v sezóne 1994/95 s Ajaxom. Za národný tím odohral 130 duelov, viackrát obliekol dres "Oranjes" iba Wesley Sneijder (134).      

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok