V domove dôchodcov v Miláne horelo. Malo ísť o nešťastnú náhodu, požiar si vyžiadal aj obete

7.7.2023 07:59

Pri požiari v domove dôchodcov v talianskom Miláne zomrelo v noci na piatok šesť ľudí a ďalších najmenej 68 utrpelo zranenie, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na talianske úrady. Traja ľudia sú podľa nich zranení vážne. Požiar, ktorý podľa agentúry ANSA vypukol okolo 1:20 SELČ, zrejme spôsobila nešťastná náhoda.

Oheň mal vzniknúť v izbe

Zariadenie s opatrovateľskou službou má podľa talianskych médií celkom 210 lôžok. Požiar sa podľa servera denníka Corriere della Sera rozšíril z jednej z izieb. Dve ženy vo veku 56 a 87 rokov uhoreli a ďalší štyria ľudia, 73-ročný muž a tri ženy vo veku 75, 85 a 84 rokov, zomreli po tom, čo sa nadýchali dymu. Hovorca hasičov Luca Capri agentúre Reuters povedal, že požiar bol uhasený a jeho príčina sa vyšetruje. Traja ľudia boli podľa neho hospitalizovaní v kritickom stave, 15 osôb s vážnymi, ale nie život ohrozujúcimi zraneniami a asi 50 osôb s ľahkými zraneniami. Talianske médiá predtým informovali o 81 zranených.

Na miesto dorazil milánsky starosta Giuseppe Sala. Novinárom povedal, že sa požiar podarilo uhasiť rýchlo, ale mnoho ľudí sa nadýchalo toxických splodín. Podľa prvých zistení plamene zasiahli časť prvého poschodia, vo vnútri budovy v čase nešťastia bolo 173 ľudí. Okolnosti požiaru milánska polícia vyšetruje a ulica pred domovom dôchodcov, ktorý sa nachádza na juhovýchode Milána, bola pre dopravu uzavretá.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok