Nehoda v Galante má ďalšiu obeť, zrážku neprežil ani druhý vodič

ta3 tasr
6.7.2023 19:33

Policajti z Galanty začiatkom tohto týždňa riešili tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej vyhasol na ceste II/507 v úseku Galanta - Čierny Brod život 57-ročného vodiča na aute Škoda Felicia. Druhý vodič bol v kritickom stave prevezený po nehode do nemocnice. Vo štvrtok prišla informácia, že dopravná nehoda si vyžiadala aj druhú obeť. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Nehoda v Galante má ďalšiu obeť, zrážku neprežil ani druhý vodič
Polícia SR - Trnavský kraj

Dopravní policajti z Galanty vykonali na druhý deň po tragickej nehode kontrolu dodržiavania maximálne povolenej rýchlosti jazdy. "Aj napriek viacerým výzvam, aby vodiči jazdili zodpovedne, namerali v tomto úseku hneď dvoch vodičov, ktorí si ´z cesty smrti´ urobili závodnú dráhu," uviedla Antalová.

Vodič motocykla prešiel úsekom s rýchlosťou 167 km/h, čím prekročil maximálnu rýchlosť o 77 km/h. "Vodič na osobnom aute to vytiahol na 140 km/h a rýchlosť tak prekročil o rovných 50 km/h. Obom vodičom príde od polície pokuta poštou," informovala krajská policajná hovorkyňa.

Ako doplnila, v rámci objektívnej zodpovednosti riešia aj vodiča osobného auta, ktorý si v ten istý deň neustrážil rýchlosť v obci. V Zemianskych Sadoch ho nameral policajný radar s hodnotou 111 km/h.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok