Biely dom evakuovali pre podozrivý prášok. Test ukázal, že išlo o kokaín

ta3 tasr
5.7.2023 08:23

Biely dom v nedeľu nakrátko evakuovali po tom, čo tajná služba objavila podozrivý prášok v Západnom krídle prístupnom pre verejnosť. Predbežný test ukázal, že látkou bol kokaín. V utorok o incidente informovali bezpečnostné zložky a agentúra AP.

Spojené štáty odsúdili zadržanie amerického novinára denníka WSJ v Rusku
TASR/AP

Straty a nálezy?

Agenti tajnej služby robili v nedeľu rutinné obchôdzky a biely prášok našli v časti dostupnej pre turistické skupiny, nie v konkrétnej kancelárii. Predstavitelia neboli oprávnení hovoriť o prebiehajúcom vyšetrovaní a s agentúrou AP hovorili pod podmienkou anonymity.

Komplex bol evakuovaný približne o 20.45 miestneho času. Privolané hasičské a záchranné zložky vykonali rýchly test, ktorý predbežne identifikoval kokaín.

Tajná služba vo vyhlásení uviedla, že Biely dom bol preventívne zatvorený a po vyhodnotení určila, že látka nie je nebezpečná.

"Položka bola odoslaná na ďalšie posúdenie a čaká sa na vyšetrovanie príčiny a spôsobu, akým sa dostala do Bieleho domu," uviedla tajná služba. Prezident Joe Biden a jeho rodina boli od piatku v letnom sídle Camp David a do Bieleho domu sa vrátili v utorok.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok