Focus: Preferencie Smeru klesajú, Lipšic v parlamente

Aktualizované:
Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici februára, vyhrala by ich strana Smer-SD s podporou 34,6 percenta. V januárovom prieskume by Smer-SD volilo 36,9 percenta opýtaných.

Na druhom mieste by skončilo KDH, ktoré by volilo 10,9 percenta voličov, OĽaNO a SDKÚ-DS podporilo 8,9 percenta zúčastnených. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 6.- 12. februára uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1 025 respondentov. Tí odpovedali na otázku: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?" Do parlamentu by sa dostali aj SaS (7,7 percenta), strana Daniela Lipšica Nová väčšina (5,4 percenta) a Most-Híd (5,1 percenta).

Pred bránami národnej rady by zostali SNS (4,1 percenta), SMK (3,8 percenta), KSS (3,0 percenta), ĽS Naše Slovensko a ĽS-HZDS (obe 1,4 percenta), 99% - občiansky hlas (1,3 percenta), Strana zelených (1,1 percenta) a Národ a spravodlivosť - NS (1,0 percenta). Ďalšie subjekty by získali menej ako jedno percento. Prieskum sa uskutočnil pred vyhlásením Radoslava Procházku, že odchádza z KDH.

Voliť by nešlo 20,3 percenta respondentov, nerozhodných bolo 17,3 oslovených.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá