Republika predstavila svoju kandidátku. Na týchto miestach budú figurovať Uhrík či Suja

ta3 TASR
3.7.2023 11:34

Hnutie Republika predstavilo svoju kandidátku. Ide do volieb ako suverénna strana, samostatné hnutie, zdôraznil to na tlačovke jeho šéf Milan Uhrík. Bez toho, aby sa delili a pridružovali k iným stranám, chcú dokázať, že vedia pracovať odborne a stabilne.

Republika predstavila svoju kandidátku. Na týchto miestach budú figurovať Uhrík či Suja
TASR / Jakub Kotian

Hlavným cieľom strany Republika je dostať do parlamentu skutočný kolektív, poslanecký klub, ktorý bude mať svoju vážnosť a bude mať svoju odbornosť, a taktiež bude prínosom pre Slovenskú Republiku. "Najsilnejší tím na Slovenskej vlasteneckej scéne. Hnutie Republika je voľba na dvojitú istotu," tvrdí Uhrík. 

Z europoslaneckej stoličky domov

Kandidátna listina bola oficiálne odovzdaná v stredu. Predseda strany sa chce vrátiť späť z Europarlamentu naspäť do poslaneckého kresla na Slovensko. Zodpovednosť za vedenie hnutia si nanaďalej berie na plecia Milan Uhrík. "Náš cieľ bol ponúknuť stabilnú kandidátnu listinu, stabilný kolektív, ktorý bude schopný pracovať celé štyri roky systematicky, vytrvalo a odborne," vyhlásil Uhrík. Ozrejmil, že pri zostavovaní kandidátky sa snažili zohľadňovať nielen zásluhy pri práci pre hnutie, ale aj odbornosť a pripravenosť byť poslancom Národnej rady SR. 

Toto sú prví piati kandidáti vymenovaný šéfom hnutia Republika: 

1. Milan Uhrík

2. Miroslav Suja

3. Ondrej Ďurica

4. Ján Kecskés

5. Jozef Viktorín

V prvej desiatke budú aj Michaela Riapošová, Marek Géci, Marián Ďuriš, Eduard Kočiš a Jana Šimová. Nasledovať budú Erik Nevolný, Viliam Ostrožlík, Andrej Janco a Ivana Slivková. Pätnáste až 20. miesto obsadili Peter Pukan, Marianna Chylík Riboňová, Lukáš Kopáč, Peter Súlovský, Miroslav Urban a Alica Mikitovičová. Prvé mená kandidátky Republika predstavila na pondelkovej tlačovej konferencii. Na 148. mieste bude Marián Andel, 149. miesto patrí Ľubomírovi Huďovi a na poslednom, 150. mieste, bude Mazurek. Ostatné mená chce hnutie zverejniť v najbližších dňoch na webe. Rovnako plánuje v blízkej dobe predstaviť odborný programu pre jednotlivé oblasti. 

Garancia od Republiky

Dve istoty, ktoré Republika garantuje pre občanov: 

  • Vlastenecké hlasy neprepadnú, nezostanú mimo parlamentu a neprepadnú v prospech progresívcov
  • Republika slovenské národné záujmy nezradí a slovenských občanov nesklame

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok