Poslanec Hlina chystá web so živými zábermi z parlamentu

Poslanec Hlina chystá web so živými zábermi z parlamentu
Zdroj foto: SITA
Poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina rozbieha webstránku, na ktorej budú živé zábery do poslaneckých lavíc.

"Na tejto stránke si budete môcť pozrieť zábery z kamier, ktoré snímajú, koľko je poslancov v danom okamžiku pri prerokovávaní toho-ktorého zákona v sále," uviedol pre agentúru SITA poslanec Hlina. Podľa neho býva teraz na záberoch iba rečník v rozprave, prípadne poslanec s faktickou poznámkou. "Z toho záberu nie je vidno, koľko ďalších poslancov pracuje pre blaho ľudu," dodal.

Hlina chcel pôvodne na použitie kamier z pléna súhlas poslaneckého grémia. To sa však napokon nepodarilo dosiahnuť. "Rozhodol som sa, že sprístupním zábery kamier aj bez súhlasu poslaneckého grémia," povedal s tým, že prenos nebude sprístupnený na stránke nrsr.sk, ale na adrese www.poslaneckapraca.sk.

Hlina dodáva, že stránka stojí peniaze a zatiaľ mu vyšlo iba na sprístupnenie kamery, ktorá zaberá lavice poslancov Smeru-SD. "Verím však, že kolegovia zo Smeru sa vyzbierajú a doložia zopár eur na to, aby sme mohli zapnúť aj prenos kamery so záberom na miesta opozičných poslaneckých miest," uvádza Hlina.

Poslanec Hlina tiež sľubuje, že na webstránke si bude možné cez zasadací poriadok kliknúť na konkrétneho poslanca, ktorý v prípade, že bude mať záujem, môže zdieľať svoj program počas schôdze. "To znamená, že ak na kamere vidíte, že niektorý poslanec nie je na rokovaní v sále, rozkliknete si jeho program a uvidíte, čo práve robí," vysvetlil. Fungovať to však bude môcť len u tých poslancov, ktorí sa na tejto službe pre občanov zúčastnia.

"V prípade, že poslanec nebude zverejňovať svoj program, bude tam uvedená poznámka približne v takomto znení: Poslanec XY nezdieľa svoj pracovný program a pokiaľ nie je v sále, netušíme, čomu sa venuje," uzavrel Hlina.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá