Klaus odštartoval dvojdňovú navštevu Slovenska

Aktualizované:
Klaus odštartoval dvojdňovú navštevu Slovenska
Zdroj foto: SITA
Dosluhujúci český prezident Václaus Klaus pricestoval dnes na poslednú oficiálnu návštevu Slovenska. Počas dvojdňového programu sa stretne s najvyššími predstaviteľmi nášho štátu.

Český prezident Václav Klaus, ktorého na najvyššom poste 8. marca nahradí víťaz januárových prezidentských volieb Miloš Zeman, dnes príde na svoju poslednú dvojdňovú oficiálnu návštevu Slovenska. V Prezidentskom paláci v Bratislave sa stretne s prezidentom Ivanom Gašparovičom.

Delegácia českej hlavy štátu s manželkou Líviou Klausovou navštívi aj Bratislavský hrad, kde sa stretne s predsedom Národnej rady SR Pavlom Paškom na slávnostnom obede podávanom na počesť hostí. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidenta SR Marek Trubač.

Súčasťou programu prvého dňa návštevy českého prezidenta bude otvorenie výstavy „20 rokov na českých a slovenských námestiach,“ ktorá sa uskutoční pri príležitosti 20. výročia vzniku samostatných republík. Václav Klaus v Bratislave navštívi aj Katedrálu sv. Martina.

Prvý deň návštevy zavŕši na večeri podávanej Gašparovičom. V stredu 27. februára sa Klaus zúčastní na slávnostnom zasadnutí snemu Združenia podnikateľov Slovenska v Pálffyho paláci v Bratislave. Český prezidentský pár má v programe návštevy aj stretnutie s primátorom Bratislavy Milanom Ftáčnikom a na Úrade vlády SR ho prijme aj predseda vlády Robert Fico. V stredu popoludní odletí český prezidentský pár s delegáciou do vlasti.

Desať rokov na Pražskom hrade

O Klausovom pôsobení vo funkcii s I. Lukášom zo Slovenskej Atlantickej komisie

Klaus s Paškom otvorili výstavu s názvom 20 rokov na českých a slovenských námestiach

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá