Zadržaných zamestnancov rezortu a PPA prepustili. Vypočuli ich na OČTK

ta3/TASR
23.6.2023 15:08

Ešte vo štvrtok v noci všetkých zadržaných zamestnancov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Pôdohospodárskej platobnej agentúry po vypočutí orgány činné v trestnom konaní prepustili, aby si mohli v piatok riadne plniť svoje pracovné povinnosti. Nepreukázali sa dôvody na ich ďalšie zadržiavanie alebo vznesenie obvinenia. Informoval o tom v piatok odbor komunikácie MPRV SR.

Členovia drogového gangu z okolia Serede dostali nepodmienečné tresty, rozhodol Špecializovaný trestný súd
TASR/František Iván (ilu.)

Agrorezort vyhlásil, že odmieta politikárčenie a nebude participovať na predvolebnej kampani, ktorá zúri v spoločnosti, rovnako ako odmieta aj zneužívanie rezortu na úmyselné poškodzovanie záujmov Slovenska.

Ministerstvo pôdohospodárstva sa plne hlási k idei vládneho kabinetu Ľudovíta Ódora, ktorého cieľom je upokojiť spoločenskú situáciu v krajine a apoliticky doviesť agrorezort k najbližším voľbám na Slovensku. Odmieta cielenú a manipulatívnu medializáciu štvrtkového zásahu s vopred pripraveným mediálnym plánom neúspešných politických kandidátov a politikov.

"Naším absolútnym záujmom je udržať transparentne nastavenú a očistenú platobnú agentúru, ochrániť ju pred systematickým, premysleným a koordinovaným útokom organizovanej skupiny. Dlhodobo je vystavovaná pokusom zmariť vyšetrovania a zlikvidovať dôkazy v kauzách z minulých období. Momentálne stojíme pred historickou možnosťou znížiť investičný dlh. Nechceme, aby ktokoľvek znemožnil kontrakty pre našich farmárov a potravinárov za takmer 400 miliónov eur cez PPA, ktoré môžu začať prúdiť k menovaným už v letných mesiacoch," uviedol na margo štvrtkových udalostí v rezorte agrominister Jozef Bíreš.

Cieľom vykonšpirovaných obvinení sa podľa MPRV stala aj audítorská autorita, za pomoci ktorej bol na PPA vykonaný obrovský kus práce a zavŕšený proces očisty tejto inštitúcie. Nad rámec ich bežných povinností boli súčasťou celého transformačného procesu urobené forenzné skúmania, predakreditačné posúdenia, boli prítomní na všetkých vyšetrovaniach a auditoch či finálnych posúdeniach výpočtov rizík a chýb.

V tejto súvislosti sa MPRV ospravedlňuje svojim partnerom, ale aj rodinným príslušníkom všetkých zadržaných, ktorí boli zásahom postihnutí. MPRV zároveň vyzýva ministra vnútra SR, aby preveril primeranosť, rozsah a spôsob štvrtkového zásahu, ako aj opodstatnenosť a pravdivosť informácií k nemu vedúcich.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok