Nitra zdolala Zvolen

24.2.2013 20:36

Domáci sa do víťaza základnej časti pustili bez rešpektu a v prvej tretine mali viac z hry. Ich pokusy však úspešne maril brankár Zvolena Šimko.

Hokej - Tipsport extraliga - 52. kolo:
HK Nitra - HKm Zvolen 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 13. E. Piatak (Lukáš Novák), 17. Pupák (P. König, Stümpel), 37. Nádašdi (R. Tománek, P. König) - 38. L. Jurík (Škvaridlo, M. Čurilla), 42. M. Čurilla (L. Jurík, Škvaridlo)

Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše Kmeč (Nitra) 5+DKZ za kopnutie protihráča, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Kubuš - Kacej, Rovenský, 2492 divákov

Nitra: M. Laco - P. König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Nádašdi, Rais, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Kmeč, E. Piatak, Lukáš Novák
Zvolen: M. Šimko - L. Čierny, Juraško, Pichnarčík, M. Výborný, J. Mucha, Hraško, Murček, Novajovský - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Puliš, Kalla, Čurilla - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Čanky
Domáci sa do víťaza základnej časti pustili bez rešpektu a v prvej tretine mali viac z hry. Ich pokusy však úspešne maril brankár Zvolena Šimko. V 10. min sa mohli ujať vedenia hostia, no Čurillovu šancu zneškodnil Laco aj s prispením šťasteny, čo si neskôr overil hlavný rozhodca s kolegom pri videu. Skóre otvorili domáci hráči. V 13. min najskôr proti Šimkovi neuspel Lukáš Novák, no puk do bránky hostí dostal dorážajúci Piatak - 1:0. Aktivita domácich neutíchala a pri vylúčení Brabenca využil presilovú hru Nitry Pupák.
V druhej tretine hostia síce pridali, no aj tak mali viac z hry domáci hráči. Zvolenčan Milan Jurík v brejku dvoch proti jednému v 23. min neuspel, keď mu radosť zmaril dobrým zákrokom brankár Laco. V 37. min hrala Nitra presilovku piatich proti trom, ktorú dorážkou Tománkovej strely využil Nádašdi - 3:0. Z tohto náskoku sa však príliš dlho netešili, keďže už z nasledujúceho protiútoku zmaril Lacovi čisté konto nedôrazne bránený Lukáš Jurík - 3:1. Zvolenčania stiahli náskok súpera na rozdiel gólu v 42. min. Strelu hostí z pravej strany nešťastne usmernil do Lacovej bránky obranca Rais a gól pripísali Čurillovi. V ďalšom priebehu tretej tretiny sa domácim darilo držať najtesnejší náskok. Napokon sa to Nitre aj podarilo a diváci už do konca zápasu nevideli gól. Hostia mali v tretej tretine 5-minútovú presilovku, ale prezentovali sa v nej len niekoľkými neúspešnými strelami

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Dnes hralo za nás úplne iné mužstvo ako v piatok v Košiciach. Do stavu 3:1 sme hrali takpovediac na jednu bránku. Len vďaka hosťujúcemu Šimkovi a našej streleckej nemohúcnosti bol stav po dvoch tretinách taký, aký bol. Keď sme ustáli 5-minútové oslabenie, už sme verili, že zvíťazíme. Aj s podporou našich skvelých divákov sme to ustáli."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Mal som inú predstavu o hernom prejave. Nitra nás tlačila a so založením protiútokov sme mali problémy. Potom sme sa dostávali do tempa, ale 'krívalo' to. V tretej tretine Nitra trochu poľavila v defenzíve, poskytla nám viac priestoru, ale keďže sme nevyužili ani jej 5-minútové oslabenie, ťažko sme mohli pomýšľať na víťazstvo."