Bill Gates sa v Pekingu stretol s prezidentom Si Ťin-pchingom. Jeho nadácia daruje Číne milióny eur

ta3 TASR
16.6.2023 09:47

Americký podnikateľ a filantrop Bill Gates sa v piatok v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Gatesova nadácia prisľúbila Číne 50 miliónov dolárov na pomoc v boji proti chorobám. Informuje agentúra AFP.

Bill Gates sa v Pekingu stretol s prezidentom Si Ťin-pchingom. Jeho nadácia daruje Číne milióny eur
Twitter/NDTV News feed

Miliardár Gates patrí medzi mnohých západných obchodných lídrov, ktorí navštívili Čínu po ukončení prísnych covidových kontrol, ktoré ju takmer na tri roky z veľkej časti uzavreli pred svetom.

Stretnutie spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft s čínskym prezidentom sa uskutočnilo pred očakávanou nedeľnou návštevou ministra zahraničných vecí USA Antonyho Blinkena v Číne. Nadväzuje zároveň na štvrtkové oznámenie Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov o poskytnutí 50 miliónov dolárov na podporu čínskeho úsilia proti šíreniu malárie a tuberkulózy.

"Čína dosiahla výrazné úspechy pri znižovaní chudoby a zlepšovaní zdravotnej úrovne. Verím, že Čína môže zohrať ešte väčšiu úlohu pri riešení súčasných problémov - najmä tých, ktorým čelia africké krajiny," povedal Gates. Gates (67) naposledy navštívil Čínu v roku 2019. Vtedy sa stretol s čínskou prvou dámou Pcheng Li-jüan a diskutoval s ňou o práci svojej nadácie v oblasti prevencie HIV/AIDS.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok