Beňuš si z Prahy odnáša striebro. Predstihol ho len Slovinec Savšek

10.6.2023 12:54

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš vybojoval na podujatí Svetového pohára v Prahe druhé miesto. Striebro získal v disciplíne C1 a nadviazal tak na úspešný úvod sezóny v Augsburgu, kde skončil tak isto druhý. Vo finále zvíťazil Slovinec Benjamin Savšek.

Beňuš si z Prahy odnáša striebro. Predstihol ho len Slovinec Savšek
Foto: TASR/DPA

Beňuš obsadil v semifinále piate miesto a vo finále predviedol bezchybnú jazdu. Rýchlosť získal v druhej časti, dostal sa do priebežného vedenia a predstihol ho len Savšek - jediný pretekár, ktorý zvládol trať pod 100 sekúnd. Slovák naňho stratil 3,61 sekundy. Tretie miesto obsadil Jules Bernardet z Francúzska, urobil jednu chybu a stratil 5,25 sekundy.

"Cítim sa skvele, je to dlho, odkedy som vyhral na Svetovom pohári. Mal som naozaj dobrú jazdu, úžasnú. Je to dobrá motivácia na ďalšie preteky v domácom Tacene, na ktoré sa teším," uviedol Slovinec vo vysielaní JOJ Šport. V sobotu zaznamenal prvý triumf vo SP od septembra 2017.

Slovenský kanoista sa vďaka dvom druhým miestam dostal do priebežného vedenia v celkovom poradí SP. Z vedúcej pozície zosadil Nemca Siderisa Tasiadisa, ktorý prekvapivo nepostúpil do pražského finále.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok