Na západnú časť Ukrajiny dopadli úlomky rakety. Hlásia zranených aj jednu obeť

ta3 ČTK
9.6.2023 08:21

Jeden človek zomrel a ďalší traja utrpeli zranenia pri nočných ruských útokoch v meste Zvjahel v Žytomyrskej oblasti v západnej časti Ukrajiny. Dopadli tam úlomky rakety, ktorú zostrelila ukrajinská protiletecká obrana, informuje RBK Ukrajina s odvolaním sa na miestne úrady.

ONLINE: V Chersonskej oblasti prebiehajú ťažké boje. Tím, ktorý smeruje do Záporožskej elektrárne, dorazil do Kyjeva
TASR/AP

"Podľa predbežných informácií bola dnes v noci pri leteckom poplachu zničená jedna raketa. Kvôli dopadu úlomkov v Zvjaheli bol úplne zničený jeden obytný dom, ďalších 12 je poškodených," uviedol šéf vojenskej správy Žytomyrskej oblasti Vitalij Bučenko. Zvjahel, ktorý do minulého novembra niesol názov Novohrad-Volyňskyj, leží stovky kilometrov od miest aktívnych bojov. Ukrajinská armáda v noci na piatok zostrelila štyri rakety s plochou dráhou letu, desať útočných dronov a niekoľko ruských prieskumných bezpilotných lietadiel, informovalo ráno ukrajinské letectvo.

Vjačeslav Gladkov, gubernátor ruskej Belgorodskej oblasti susediacej s Ukrajinou, v piatok ráno na Telegrame informoval, že v noci v tomto regióne pracovala protiletecká obrana. V mestečku Razumnoja na juhovýchod od Belgorodu bol zničený panelový dom a niekoľko ďalších stavieb. Gladkov tiež uviedol, že "sa strieľalo" v Šebekine ležiacom len niekoľko kilometrov od hranice s Ukrajinou a že kvôli pokračujúcemu ostreľovaniu nie je zatiaľ možné zistiť presné škody, ktoré tam novo vznikli. Ruské úrady za noc na dnešok evidujú troch zranených, dvaja z nich skončili v nemocnici.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok