Trinásťročné dievča minulo všetky rodinné úspory. Platilo za mobilné hry pre seba i spolužiakov

ta3 ČTK
9.6.2023 08:06

Všetky rodinné úspory utratilo počas štyroch mesiacov trinásťročné dievča z čínskej provincie Che-nan za mobilné hry pre seba a svojich spolužiakov. K platbám používala platobnú kartu svojej matky a všetky záznamy o transakciách starostlivo vymazávala. Keď matka na jej počínanie prišla, bolo už neskoro - zo sumy 449 500 jüanov (takmer 60-tisíc eur) zostalo pol jüanu, informovala čínska tlač.

Trinásťročné dievča minulo všetky rodinné úspory. Platilo za mobilné hry pre seba i spolužiakov
TASR/AP

Na čínskych sociálnych sieťach sa začalo virálne šíriť video s rozhovorom s dievčaťom a jej rodinou, kde matka ukazuje výpis všetkých bankových transakcií, ktoré dcéra za jej chrbtom vykonala.

"Keď ma spolužiaci požiadali, aby som zaplatila za ich hry, urobila som to, aj keď sa mi nechcelo," hovorí dievča v rozhovore, z ktorého citoval denník South China Morning Post. Na otázku, prečo nepožiadala o pomoc učiteľa, odpovedá, že sa bála, že "na to prídu rodičia a budú naštvaní".

Užívatelia sociálnych sietí však necítia k dievčaťu príliš veľa sympatií. Mnohí z nich sú presvedčení, že v 13 rokoch už museli dobre vedieť, čo robí.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok