Buďte opatrní, vyzývajú ochranári. V okrese Prievidza sa môže pohybovať medveď, ktorý naháňal cyklistu

7.6.2023 20:53

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR vyzýva verejnosť v súvislosti so stretom medveďa s cyklistom, ku ktorému došlo v lokalite Chotá Hora pri Liešťanoch v okrese Prievidza, na zvýšenú opatrnosť pri pohybe na tomto území. V stredu o tom informovala manažérka pre komunikáciu ŠOP Kristína Bocková.

Buďte opatrní, vyzývajú ochranári. V okrese Prievidza sa môže pohybovať medveď, ktorý naháňal cyklistu
Foto: Profimedia (ilu)

K stretu medveďa hnedého s cyklistom došlo v smere od obce Seč do Liešťan. Udalosť sa odohrala na turistickom chodníku značenom žltou značkou v neprehľadnej zákrute, približne jeden kilometer od Liešťan. "Medveď vystrašil cyklistu a určitý úsek bežal popri ňom pozdĺž lesnej cesty. Pri úniku cyklista spadol a medveď ho zastrašoval, avšak k priamemu stretu nedošlo," opísala Bocková.

Zranený cyklista podľa nej utrpel poranenia v súvislosti s pádom z bicykla, zdravotníci ho ošetrili v bojnickej nemocnici a následne prepustili do domácej liečby.

"Po nahlásení stretu Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR vykonal obhliadku lokality a kontaktoval sa aj so zraneným 48-ročným mužom. Stret sa udial v ranných hodinách medzi 8.00 až 8.30 h," doplnila Bocková.

Zásahový tím ŠOP SR z tohto dôvodu podľa nej upozorňuje občanov, ako aj turistov v tejto lokalite na zvýšenú opatrnosť. "Pre minimalizáciu rizika stretu s medveďom je dobré na svoju prítomnosť v horách upozorniť akýmkoľvek akustickým prejavom a držať sa turistických chodníkov. Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR oblasť útoku monitoruje," dodala. 

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok