Veľké prestupy v NHL! Tieto tímy sa dohodli na vzájomnej výmene

ta3/TASR
7.6.2023 09:33

Súčasťou transakcie bolo aj Los Angeles Kings, ktorí sa do nej zapojili, aby sa zbavili niekoľkých hokejistov a vytvorili si priestor pod platovým stropom.

Veľké prestupy v NHL! Tieto tímy sa dohodli na vzájomnej výmene
TASR/Jaroslav Novák

Tri kluby NHL zrealizovali v utorok veľkú hráčsku výmenu, v rámci ktorej sa obranca Ivan Provorov sťahoval z Philadelphie do Columbusu. Flyers poslali najprv Provorova s útočníkom Haydenom Hodgsonom do Los Angeles výmenou za brankára Cala Petersena, obrancov Seana Walkera, Helgeho Gransa a voľbu v 2. kole draftu v roku 2024. 

Blue Jackets následne získali z Philadelphie obrancu Kevina Connautona, opačným smerom putovala voľba v 1. kole tohtoročného draftu (celkové 22. miesto) a podmienený druhokolový výber v roku 2024 alebo 2025. Následne Columbus angažoval Provorova z LA výmenou za Connautona.

Philadelphia, ktorá po troch sezónach bez účasti v play off prechádza rekonštrukciou kádra, bola ochotná zriecť sa služieb Provorova výmenou za vysoké draftové výbery. Dvadsaťšesťročný ruský obranca bol v uplynulých siedmich sezónach zakaždým najviac vyťažovaný hráč Flyers, v ročníku 2022/2023 nazbieral v 82 zápasoch 27 bodov za šesť gólov a 21 asistencií. Z jeho šesťročnej zmluvy, ktorá mu garantuje v priemere 6,75 milióna dolárov za sezónu, mu zostávajú ešte dva roky, tie si teraz prenesie do Columbusu.

 "V uplynulých pár týždňoch som absolvoval s Ivanom niekoľko debát. Viacero klubov sa o neho zaujímalo, no vyzeralo to tak, že najlepšie by pasoval do Columbusu. Prejavil o neho skutočne veľký záujem," povedal podľa AP nový generálny manažér "letcov" Daniel Briere. "Cítili sme, že získané draftové voľby a smer, ktorým sa uberáme, sú skutočne vzrušujúce. Máme šancu budovať mužstvo spôsobom, akým chceme."

Provorov odmietol v uplynulej sezóne nastúpiť na rozkorčuľovanie pred zápasom NHL v dúhovom drese na podporu LGBTI+ ľudí. Zdôvodnil to náboženskými dôvodmi.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok