Práce na úseku Tvrdošín - Nižná budú trvať dlhšie. Pôjde o niekoľkomesačný posun

ta3 TASR
6.6.2023 14:52

Výstavba úseku rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná na Orave podľa predpokladov diaľničiarov potrvá až do roku 2024. Po kontrolnom dni na stavbe o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková. Ide o niekoľkomesačný posun oproti naposledy avizovanému termínu dostavby.

Práce na úseku Tvrdošín - Nižná budú trvať dlhšie. Pôjde o niekoľkomesačný posun
TASR/František Iván (ilu.)

Kontrolný deň na stavbe rýchlostného obchvatu Tvrdošína podľa Žgravčákovej potvrdil potrebu úpravy technológie a nutnosť banského prieskumu. Dôvodom sú mimoriadne zložité geologické pomery horninového masívu. 

"Na niektorých častiach úseku sa vyskytli horniny vyššej triedy ťažiteľnosti (tvrdšie) v porovnaní s predpokladmi z projektovej dokumentácie. S odstreľovaním horniny sa začne už v najbližších týždňoch," priblížila hovorkyňa.

Dodala, že o najnovších zisteniach informovali aj Žilinský samosprávny kraj.

Žgravčáková vysvetlila, že na časti úseku bolo potrebné urobiť aj pyrotechnický prieskum pred začatím prác a prekladaním plynovodov. "Preložky plynu a zmena technológie výstavby v súvislosti s tvrdšou horninou budú mať vplyv na termín ukončenia výstavby úseku aj na konečnú cenu diela," uviedla.

Celková dĺžka úseku R3 je 5,6 kilometra. Bude na ňom 11 mostov a viac ako 1 800 metrov protihlukových stien. 

Výstavba obchvatu Tvrdošína sa začala v marci 2021. Úsek odľahčí mesto Tvrdošín od tranzitnej dopravy, motoristom prinesie skrátenie času jazdy.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok