Šéf Vagnerovej skupiny: Tvrdenia Ruska o stratách na strane Ukrajiny sú len divoké fantázie

TA3 TASR
6.6.2023 09:09

Za "divoké fantázie" označil v utorok šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin tvrdenia Ruska, že postupujúcim ukrajinským jednotkám spôsobilo obrovské straty. Informovala agentúra AFP.

Šéf Vagnerovej skupiny: Tvrdenia Ruska o stratách na strane Ukrajiny sú len divoké fantázie
TASR/AP

Ruské ministerstvo obrany v pondelok uviedlo, že odrazilo ukrajinskú ofenzívu, pričom zahynulo 1500 ukrajinských vojakov a bolo zničených viac než 100 obrnených vozidiel. "Zlikvidovať jeden a pol tisíca ľudí za jeden deň, na vyše 150 kilometroch, to musí byť riadny masaker, pekelný masaker," napísal v reakcii na tieto tvrdenia na platforme Telegram Prigožin. "Preto sa domnievam, že sú to len divoké fantázie," dodal.

Šéf vagnerovcov už v pondelok uviedol, že ukrajinskí vojaci postúpili pri východoukrajinskom meste Bachmut, o ktorom Rusko minulý mesiac vyhlásilo, že ho ovládlo. Ruskí vojaci podľa Prigožina "pomaly" opúšťajú dedinu Berchivka neďaleko Bachmutu, čo nazval "hanbou".

Prigožin je v otvorenom spore s ruským ministerstvom obrany, ktoré okrem iného obvinil, že jeho vojakom nedodávalo v bojoch o Bachmut dostatok munície.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok vo videoposolstve zverejnenom na sociálnych sieťach vyzdvihol ukrajinských vojakov za postup pri Bachmute, ktorý sa stal dejiskom najkrvavejších bojov od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok