Na celej Ukrajine znel letecký poplach. Protivzdušná obrana zneškodnila všetky ruské útoky

ta3 čtk
4.6.2023 07:53

Na celom území Ukrajiny v noci na nedeľu niekoľko hodín znovu platil protiletecký poplach kvôli ruskému útoku dronmi a raketami. Všetky, ktoré mierili na oblasť Kyjeva, sa ale tunajšej protivzdušnej obrane podarilo zostreliť, uviedla podľa ruskojazyčnej verzie BBC tunajšia vojenská správa. Úrady na Ruskom okupovanom Kryme zase oznámili, že nad polostrovom zostrelili dron.

"Podľa predbežných informácií žiadny letecký cieľ nedosiahol hlavné mesto. Všetko, čo smerovalo k mestu, bolo protivzdušnou obranou zničené," napísal na Telegrame šéf kyjevskej vojenskej správy Serhij Popko. Agentúra Reuters predtým informovala, že sa v oblasti Kyjeva ozývali výbuchy a nasadená bola protivzdušná obrana.

Protiletecký poplach na území celej Ukrajiny, ktorá sa už dlhšie ako 15 mesiacov bráni ruskej agresii, trval takmer tri hodiny.

Už v sobotu večer ukrajinské úrady uviedli, že výbuch pri ukrajinskom meste Dnipro zasiahol dvojposchodový obytný dom a zranil najmenej 20 ľudí, vrátane piatich detí, z ktorých tri sú vo vážnom stave. Agentúra Ukrinform aj v tejto súvislosti písala o ruskom útoku.

Útok bezpilotným lietadlom na mesto Džankoj na Kryme zase hlásia tunajší Ruskom dosadení činitelia. Dron sa podľa nich podarilo zostreliť. Niektoré domy tu ale majú poškodené okná. Ďalšie informácie chce tunajšia správa oznámiť ráno.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok