Niekoľko škôl v štáte Utah zakázalo Bibliu, lebo obsahuje vulgaritu a násilie

ta3 čtk
3.6.2023 16:29

V americkom Utahu sa jeden školský obvod rozhodol zakázať Bibliu na základe toho, že údajne obsahuje prvky vulgarity a násilia. Republikánska vláda v Utahu v minulom roku zakázala na školách "pornografické a neslušné" knihy. Zákaz doteraz dopadal najmä na knihy týkajúce sa otázok sexuálnej orientácie a identity, uviedla stanica BBC.

Niekoľko škôl v štáte Utah zakázalo Bibliu, lebo obsahuje vulgaritu a násilie
Steve Griffin/The Salt Lake Tribune via AP

Bibliu vyradili zo školských knižníc konkrétne v obvode Davis, pod ktorý spadá 95 škôl. Zatiaľ sa to týkalo ale len siedmich alebo ôsmich výtlačkov. Ktoré pasáže Biblie sú údajne vulgárne a násilné, to obvod neuviedol. Jeho krok nasleduje po tom, čo stiahnutie Biblie požadoval v miestnych novinách Salt Lake Tribune jeden z rodičov. Predtým už Bibliu zo školských knižníc vyradil jeden obvod v Texase.

Zákaz Biblie na niekoľkých školách v Utahu prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita. Niektoré knihy sa tak ocitli na čiernom zozname v Texase, Missouri, Južnej Karolíne alebo na Floride. Ťahanie proti určitým knihám sa odohráva ale aj v liberálnych štátoch, kde boli zakázané niektoré publikácie kvôli údajným prvkom rasizmu.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok