Karol III. pricestoval do Rumunska. Je to jeho prvá cesta od korunovácie

ta3 TASR
2.6.2023 22:53

Britský kráľ Karol III. v piatok pricestoval na návštevu Rumunska, kde ho privítali s vojenskými poctami. Ide o jeho prvú oficiálnu zahraničnú cestu po korunovácii, ktorá sa konala 6. mája, informuje agentúra AFP.

Rumunský prezident Klaus Iohannis, ktorý sa v máji zúčastnil aj na Karolovej korunovácii v Londýne, monarchu privítal v prezidentskom paláci v Bukurešti za zvukov rumunskej aj britskej štátnej hymny. 

Na Karolovu počesť bola v piatok zorganizovaná aj slávnostná recepcia za účasti viac než 300 hostí vrátane členov rumunskej vlády a predstaviteľov občianskej spoločnosti.

"Kráľ odcestoval na svoju prvú zahraničnú návštevu do rumunského regiónu Sedmohradsko," uviedol vo vyhlásení Buckinghamský palác. Panovníka na návšteve nesprevádza ani manželka Kamila. Zatiaľ nie je známe, koľko bude návšteva Karola III. v Rumunsku trvať.

Karol III. už Transylvániu v minulosti mnohokrát navštívil a sám tam vlastní niekoľko nehnuteľností, pripomína AFP. Ako prvú navštívi sedmohradskú obec Valea Zalanului a návštevu ukončí v dedine Viscri neďaleko Brašova.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok