Biden zakopol a spadol počas vojenskej slávnosti aj pred letcami v štáte Colorado

ta3 tasr
2.6.2023 08:57

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok zakopol a spadol na pódiu počas slávnostnej promócie Akadémie vzdušných síl USA v štáte Colorado. Spadol dokonca aj pred letcami. Potkol sa o vrecia s pieskom. Biely dom uviedol, že prezident je v poriadku. Informujú agentúry AP a Reuters.

Prezident na pódiu v meste Colorado Springs zdravil absolventov a odovzdával im diplomy, píše Reuters. Následne zakopol a spadol. Biden však rýchlo vstal a sám bez pomoci odkráčal k svojmu miestu na sedenie. Pri vstávaní mu pomohli tri osoby. Riaditeľ komunikačného odboru Bieleho domu Ben LaBolt na Twitteri uviedol, že prezident je v poriadku.

Úradujúci prezident vo februári absolvoval zdravotnú prehliadku, po ktorej ho lekári označili za spôsobilého na výkon funkcie.

Biden (80) do úradu nastúpil vo veku 78 rokov v januári 2021 ako najstarší prezident USA. V budúcoročných prezidentských voľbách sa uchádza o znovuzvolenie, pripomína Reuters.

Prezident v novembri 2021 absolvoval kolonoskopiu, počas ktorej mu vyoperovali z hrubého čreva nezhubný výrastok. Neurologické vyšetrenia vtedy počas prehliadky odhalili poškodenie nervov v rukách a chodidlách, čo sa prejavuje pri chôdzi. Röntgen potvrdil aj artritídu v oblasti chrbtice.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok