Zlatá Európska liga: Slovenskí volejbalisti prehrali s Estónskom

ta3 TASR
31.5.2023 20:52

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v druhom zápase Zlatej Európskej ligy v Estónsku 0:3. Najbližšie sa v nej predstavia o štyri dni vo Fínsku, keď nastúpia proti domácemu tímu o 13.00 SELČ v Turku. V úvodnej fáze ich čakajú ešte štyri stretnutia, do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

TASR / Jaroslav Novák

Estónci začali v úvode lepšie, keď viedli 3:1 a 6:2. Tréner Steven Vanmedegael si zobral oddychový čas, ale Slováci sa na súpera nedokázali dotiahnuť. Domáci zvyšovali svoj náskok a nakoniec získali prvý set po výsledku 25:17.

Estónci začali lepšie aj v druhom a vytvorili si päťbodový náskok (8:3). Slováci sa snažili znížiť manko, no nedarilo sa im to a prehrali 21:25. Úvod tretieho setu priniesol vyrovnaný priebeh, ale potom sa domáci dostali do šesťbodového vedenia.

Slováci sa však nevzdali a podarilo sa im vyrovnať na 16:16. Estónci boli v koncovke lepší a pripísali si prvé tri body do tabuľky.