Tri nové tváre majú pomôcť KDH v predčasných voľbách. O koho ide?

ta3 TASR
30.5.2023 14:07

Tím KDH rozšírili Branislav Škripek, Martin Štuk a Richard Kráľovič. "Všetci traja budú na súčasťou kandidátky KDH v septembrových predčasných parlamentných voľbách," informovalo v utorok 30. mája hnutie.

Tri nové tváre majú pomôcť KDH v predčasných voľbách. O koho ide?
TASR/Michal Svítok

"Konzervatívny a kresťansko-demokratický volič na Slovensku si zaslúži mať jasnú a čitateľnú stranu, ktorá ho bude sebavedomo a s čo najsilnejším zastúpením reprezentovať v parlamente. Teším sa, že trojica významných posíl, ktorá dokáže na tomto poli zohrať dôležitú úlohu, sa pridáva k tímu KDH," uviedol v tejto súvislosti predseda KDH Milan Majerský.

Bývalý europoslanec Škripek stál podobne ako Štuk v minulosti pri rozbehu Kresťanskej únie. Svojím prestupom do KDH chce prispieť k tomu, aby malo hnutie opätovne svoje zastúpenie v Národnej rade. 

"V týchto voľbách si nemôžeme dovoliť experimentovať. Zažil som slovenský parlament, keď tam KDH bolo, aj keď tam nebolo. A musím povedať, že pre tieto voľby mám presvedčenie, že je rozhodujúce, aby sa KDH vrátilo do Národnej rady a prinášalo svoj podstatný vplyv a hlas v slovenskej politike. Aby hnutie prinieslo rozvahu, pokoj, stabilitu a rozvoj," uviedol Škripek. 

Škripekov odchod potvrdila aj KÚ. Únia rokuje o predvolebnej spolupráci s hnutím OĽANO a stranou Za ľudí.

Pribudli aj kresťanský líder a manažér Martin Štuk, ktorí tiež stál pri zrode Kresťanskej únie, ako aj riaditeľ občianskeho združenia Metamorfozis, hudobník a podnikateľ Richard Kráľovič.  

Štuk dôrazňuje, že v súčasnosti sa rozhoduje o budúcnosti ďalších generácií a KDH môže zohrať významnú úlohu na ceste vytvoriť im čo najlepšie podmienky na dôstojný život. "Naše deti a mladá generácia kresťanov, ktorá o chvíľu dorastie, sa bude pýtať, kto ju môže zastupovať alebo reprezentovať. Mojou túžbou je, aby to boli ľudia, ktorí žijú hodnoty evanjelia, aby v KDH nachádzali relevantnú, hodnotovú, dynamickú a modernú politickú stranu. Chcem k tomu prispieť," približuje.

Kráľovič upozorňuje na dva aspekty KDH, a to stavanie politiky na osvedčených hodnotách a regionálnych štruktúrach naprieč celým Slovenskom. "KDH tak dokáže presadiť zásadné riešenia a vnímať ľudí z celého Slovenska a vo všetkých regiónoch. V každej strane sú zároveň okrem ľudí v členskej základni dôležití lídri. Vďaka tomu, že teraz sú na čele hnutia lídri, ktorých si dokážem vážiť pre ich charakter a kompetentnosť, rozhodol som sa podporiť KDH svojimi skúsenosťami," vysvetľuje Kráľovič, ktorý sa dlhodobo venuje práci s mládežou a prevencii i liečbe drogových závislostí. 

Tím KDH pred voľbami rozšírili v predchádzajúcich dňoch okrem iných aj expert na na zdravotníctvo Peter Stachura či bývalý minister školstva Ján Horecký. V pondelok 29. mája potvrdil opätovný návrat do politiky v tíme KDH aj František Mikloško.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok